Polska - Islandia 1-3 (1-0). Towarzyskie (K)

29 czerwca na Miejskim Stadionie Sportowym w Grodzisku Mazowieckim w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie rozgrywek Towarzyskie (K) pomiędzy drużynami Polski a Islandii. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Islandii 3-1, który wywalczyła awans.

29 czerwca na Miejskim Stadionie Sportowym w Grodzisku Mazowieckim w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie rozgrywek  Towarzyskie (K) pomiędzy drużynami Polski  a Islandii. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Islandii 3-1, który wywalczyła awans.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Z. Buszewska z jedenastki Polski. Była to 21. minuta meczu.

W 42. minucie Z. Buszewska został zmieniony przez A. Zapałę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Polski w 45. minucie spotkania, gdy E. Pajor strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Polski.

Drużyna Islandii nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 52. minucie wyrównującą bramkę dla reprezentantów Islandii zdobył B. Thorvaldsdottir.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Islandii przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie S. Jonsdottir dał prowadzenie swojej reprezentacji.

Między 59. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Islandii: H. Gisladottir, B. Thorvaldsdottir, G. Arnardottir, S. Atladottir, K. Vilhjalmsdottir, G. Jonsdottir, na ich miejsce weszli: A. Gunnlaugsdottir, S. Gudmundsdottir, I. Sigurdardottir, E. Vidarsdottir, A. Albertsdottir, A. Johannsdottir. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce W. Zawistowski, N. Karczewski, T. Pawolleka zajęli: D. Kopińska, D. Grabowska, G. Grzywińska. W 73. minucie sędzia ukarał kartką A. Zapałę, piłkarza Polski.

Drużyna Polski ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Islandii, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia trafił A. Albertsdottir.

W 87. minucie w reprezentacji Polski doszło do zmiany. A. Tarczyńska wszedł za M. Wiankowskę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Islandii żadną kartką, natomiast piłkarzom Polski przyznał dwie żółte.

Drużyna Polski wymieniła pięciu zawodników. Natomiast reprezentacja Islandii w drugiej połowie wymieniła sześciu graczy.