Reklama

Reklama

Arena Pernambuco w Recife

Arena Pernambuco w Recife będzie miejscem rozgrywania pięciu meczów podczas piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku.

Arena Pernambuco w Recife będzie miejscem rozgrywania pięciu meczów podczas piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku.

Arena Pernambuco - 42 489 miejsc, powstała specjalnie na mundial, jest częścią ogromnego kompleksu rozrywkowo-handlowego, z szeregiem restauracji czy kin. 

Prace przy budowie obiektu trwały niespełna trzy lata, od 2010 do 2013 roku.

Stadion Arena Pernambuco nazywany jest także Arena Cidade da Copa, w związku z nazwą budowanego na przedmieściach miasta potężnego centrum mieszkaniowo-usługowego.

Zlokalizowana jest zaledwie 19 km od lotniska Guararapes. Ma stanowić swego rodzaju katalizator dla dalszego rozwoju regionu. Szacuje się, że w najbliższym czasie w bliskiej okolicy obiektu wybudowanych zostanie ok. 5000 domów.

Reklama

Modernizacja obiektu pochłonęła 500 mln reali (ok. 150 mln euro). Część środków pochodziła z budżetu stanowego, a część wyłożyli prywatni inwestorzy. Prawa do nazwy nabył browar Itaipava.

Rozegrane zostaną na nim cztery spotkania fazy grupowej i jedno 1/8 finału.

Mecze mistrzostw świata 2014 na Itaipava Arena Pernambuco:

15 czerwca

Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia, godz. 03.00, grupa C

20 czerwca

Kostaryka - Włochy, godz. 18.00, grupa D

23 czerwca

Chorwacja - Meksyk, godz. 22.00, grupa A

26 czerwca

Niemcy - USA, godz. 18.00, grupa G

29 czerwca

1/8 finału, 1D - 2C, godz. 22.00

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama