Reklama

Reklama

Arena Pantanal w Cuiabie

Arena Pantanal - 42 968 miejsc, wybudowana kosztem 170 mln euro. Już wiadomo, że po MŚ pojemność zostanie zmniejszona do ok. 28 tys., poprzez rozebranie trybun w najwyższych sektorach za bramkami.

Cztery trybuny nie tworzą całości, przestrzenie między nimi we wszystkich rogach boiska architekci wypełnili roślinami i drzewami, stąd m.in. przydomek "O Verdao" (Wielka Zieleń).

Cała inwestycja stanowi olbrzymi kompleks rekreacyjno-rozrywkowy, z basenami, boiskami piłkarskimi i m.in. skateparkiem. Na parkingach będzie można zostawić ponad 2,5 aut.

Na Arena Pantanal niemal do rozpoczęcia mundialu trwały prace budowlane. W kwietniu brakowało jeszcze ponad połowy krzesełek.

Stadion w Cuiabie to jeden z trzech obiektów goszczących uczestników zbliżającego się mundialu, który ukończony został dopiero na krótko przed mistrzostwami świata. Pozostałe znajdują się w Sao Paulo i Kurytybie.

Reklama

Do opóźnień związanych z oddaniem do użytku tej areny przyczynił się październikowy pożar. Pierwotnie miała być wykończona w grudniu 2013.

Arena Pantanal będzie miejscem rozegrania czterech meczów w fazie grupowej MŚ.

Mecze mistrzostw świata 2014 na Arena Pantanal:

13 czerwca

Chile - Australia, godz. 24.00, grupa B

17 czerwca

Rosja - Korea Południowa, godz. 24.00, grupa H

21 czerwca

Bośnia i Hercegowina - Nigeria, godz. 24.00, grupa F

24 czerwca

Kolumbia - Japonia, godz. 22.00, grupa C

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL