Reklama

Reklama

Zmarł zapaśniczy mistrz Europy Siergiej Artiuchin

W czwartek na atak serca zmarł w wieku 35 lat mistrz Europy z 2005 roku oraz brązowy medalista mistrzostw świata 2006 w stylu klasycznym w wadze 120 kg Rosjanin Siergiej Artiuchin. Oba krążki wywalczył, startują w barwach Białorusi.

Artiuchin zasłabł po treningu hokeja na lodzie, który uprawiał rekreacyjnie od zakończenia kariery sportowej przed trzema laty i mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej nie udało się go utrzymać przy życiu.

Pochodził z usportowionej rodziny. Także zapaśnikiem był zmarły w 2008 roku jego ojciec, mistrz świata Jewgienij Artiuchin, a brat, również Jewgienij, występował w ataku hokejowych klubów m.in. Lokomotiw Jarosław, CSKA Moskwa oraz w lidze NHL w Tampa Bay Lightning, Anaheim Ducks i Atlanta Thrashers.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy