Reklama

Reklama

Zapadła decyzja-symbol. Ukraina gospodarzem mistrzostw Europy w karate

Ukraina została ogłoszona gospodarzem mistrzostw Europy w karate - mimo toczących się na jej terytorium działań wojennych. Impreza odbędzie się w 2026 roku. To wyraz uznania dla bohaterstwa i niezłomności broniącego się przed rosyjskim agresorem narodu.

Ukraina złożyła stosowny wniosek akcesyjny sześć miesięcy temu. Miała być gospodarzem mistrzostw Europy w karate już w 2023 roku. Nie dojdzie to jednak do skutku z powodu wybuchu wojny sprowokowanej przez Federację Rosyjską.  

Podczas posiedzenia komitetu wykonawczego Europejskiej Federacji Karate (EKF) ogłoszono, że Ukraina zorganizuje kontynentalny czempionat w 2026 roku. Do ustalenia pozostaje miasto, które będzie gospodarzem imprezy.

W przyszłym roku mistrzostwa odbędą się w hiszpańskiej Guadalajarze. A później - rok po roku - w Splicie (Chorwacja) i Baku (Azerbejdżan).

Reklama

Wojna w Ukrainie. Hołd dla bohaterskiego narodu

Dla Ukrainy będzie to pierwsza tak prestiżowa impreza w tej dyscyplinie sportu. Decyzja europejskiej federacji to hołd złożony w imię bohaterstwa i niezłomności narodu walczącego o zachowanie niepodległości

- Rosja zaatakowała Ukrainę i dokonuje planowanego ludobójstwa naszego narodu. Chcą nas zniszczyć tylko dlatego, że chcemy być wolni i niezależni. Na początku II wojny światowej, jak pamiętacie, silne państwa nie przyłączyły się do Czechosłowacji i Polski, bo bały się Hitlera. Myślały, że przestanie po podbiciu tych krajów. Nie przestał... W rezultacie 60 milionów ludzi zginęło, a wojna miała konsekwencje dla wszystkich krajów Europy bez wyjątku - przypomniał Serhij Lewczuk, prezes Ukraińskiej Federacji Karate w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.   

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL