Reklama

Reklama

Tokio. Brytyjska taekwondzistka Jade Jones mierzy w trzecie złoto

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w taekwondo Jade Jones (kat. 57 kg) ma jasny cel w igrzyskach w Tokio - zdobyć trzecie złoto i przejść do historii dyscypliny. Trudno uwierzyć, że Brytyjka po igrzyskach w Londynie 2012 chciała kończyć karierę.

Miała wówczas 19 lat i niespodziewanie dla samej siebie zrealizowała wówczas marzenie - wywalczyła złoty medal olimpijski, stając się pierwszą brytyjską mistrzynią w taekwondo.

"Moim celem było złoto olimpijskie, więc gdy dokonałam tego, emocje opadły, musiałam odpocząć, trochę się bawiłam, a potem wróciłam do treningów. Pojawiła się jednak presja, bo oczekiwano, że będę wszystko wygrywać. Wszyscy patrzyli na każdy mój ruch. Pomyślałam, że nigdy nie będzie już tak dobrze, jak przed zdobyciem mistrzostwa..." - powiedziała Brytyjka "The Times".

Reklama

Wróciła jednak do treningów i w Rio de Janeiro w 2016 r. zdobyła ponownie złoto.

"Teraz mam jasny cel - trzecie złoto" - powiedziała zawodniczka, którą na treningi taekwondo jako ośmiolatkę przyprowadził dziadek. Chodziło mu o to, by Jade poznała techniki samoobrony. Forma 28-latki przed igrzyskami w Tokio wyraźnie rośnie - w kwietniu w Sofii wywalczyła mistrzostwo Europy, trzecie w karierze (wcześniej w 2016 i 2018 r.). Na co dzień trenuje w Manchesterze, który jest ośrodkiem reprezentacji w tej dyscyplinie. To właśnie w tym mieście w 2019 r. zdobyła mistrzostwo globu.

olga/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje