Reklama

Reklama

Rosyjscy sportowcy ciepło przyjęci na turnieju. Ukraińcy zbojkotowali start

W mongolskim Ułan Bator wkrótce rozpocznie się turniej w judo, podczas którego na starcie zjawią się Rosjanie. Jak się okazuje, sportowcy z tego kraju mogli liczyć na przyjazne przyjęcie. Tymczasem ukraińscy sportowcy zdecydowali się nie rywalizować z przedstawicielami kraju agresora i już wcześniej postanowili zbojkotować zawody.

Międzynarodowa Federacja Judo dozwoliła, aby Rosjanie startowali w międzynarodowych zawodach. Warunkiem jest ich udział w rywalizacji pod neutralną flagą.

Rosyjscy judocy postanowili zatem wykorzystać okazję do startu w zawodach i udali się do Mongolii. W Ułan Bator rozpoczął się właśnie Wielki Szlem. Jest to pierwszy turniej kwalifikacyjny przed kolejnymi igrzyskami olimpijskimi.

Rosyjscy judocy ciepło przywitani w Mongolii

Dyrektor sportowy Rosyjskiej Federacji Judo przyznał, że choć podróż była długa, jest zadowolony z tego, jak zostali przywitani na miejscu.

"Mogę powiedzieć, że zostaliśmy dobrze przyjęci. [...] Wszystko w porządku, wszystko jak na zwykłych zawodach. Mamy przyjazną rodzinę! Nie ma problemów" - powiedział Kirill Denisov, cytowany przez Match TV.

Reklama

Czytaj też: Ukrainiec został w lidze rosyjskiej. „Jak go spotkam, urwę mu głowę” 

Ukraińcy nie chcą rywalizować z rosyjskimi sportowcami

Tymczasem już kilka dni temu ukraińscy judocy wyrazili swoje zdanie na temat udziału Rosjan w zawodach. Sportowcy przyznali, że nie polecą do Mongolii, jeśli Rosjanie zostaną dopuszczeni do startu.

W tej sprawie zareagował nawet szef federacji, który zaapelował o to, aby nie zachęcać do podziału i nienawiści.

"Nie możemy karać osób, które nie są odpowiedzialne za czyny innych. Oznaczałoby to dyskryminację, a w naszym sporcie nie ma miejsca na politykę i dyskryminację" - napisał Marius Vizer w specjalnym liście.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL