Reklama

Reklama

​PŚ w judo - zwycięstwo Furmanek, trzecie miejsce Pogorzelec w Pradze

Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk) zajęła pierwsze miejsce w wadze +78 kg, a Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk) była trzecia w kategorii 78 kg w sobotnich zawodach Pucharu Świata judoczek w Pradze.

Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk) zajęła pierwsze miejsce w wadze +78 kg, a Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk) była trzecia w kategorii 78 kg w sobotnich zawodach Pucharu Świata judoczek w Pradze.

"Decyzja o zmianie kategorii przez Furmanek była trafiona" - przyznała w rozmowie z PAP trenerka reprezentacji Aneta Szczepańska.

24-letnia zawodniczka po raz drugi startowała w wadze ciężkiej i odniosła... drugie zwycięstwo. Miesiąc temu triumfowała w belgijskim Arlon, w turnieju, który - w przeciwieństwie do imprezy w Czechach - nie był zaliczany do kwalifikacji olimpijskich.

Wcześniej Furmanek rywalizowała z Pogorzelec (siódma na IO w Londynie) o miejsce w kadrze w kat. do 78 kg. Z jednego kraju na igrzyska do Rio może pojechać z listy światowej tylko jedna judoczka, dlatego postanowiła zmienić wagę.

Reklama

W sobotę Furmanek pokonała przez ippon zajmującą 13. miejsce w rankingu międzynarodowej federacji Turczynkę Gulsah Kocaturk, na kary shido 27. Gulżan Issanową z Kazachstanu. W półfinale i finale Polka znów wygrywała przed czasem, odpowiednio z 41. Lee Eun-Ju z Korei Płd. oraz plasującą się na piątej pozycji w świecie Chinką Su Yong.

Za pierwsze miejsce w Pradze Furmanek otrzymała 100 punktów. Do tej pory nie była klasyfikowana w wadze +78 kg, a teraz awansuje w okolice 60. pozycji.

Na najniższym stopniu podium stanęła Pogorzelec, która w decydującym pojedynku pokonała Chorwatkę Ivanę Maranic. Siódme miejsce zajęły zaś Agata Perenc (52 kg, Polonia Rybnik) i Karolina Tałach (63 kg, Wybrzeże Gdańsk). 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy