Partner merytoryczny: Eleven Sports

Polski związek przekazał tragiczne wieści. Nie żyje 26-latka

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego przekazał tragiczne wieści. W wieku 26 lat zmarła Zuzanna Kowalska, która była wieloletnią zawodniczką, ale też trenerką klubu Taekwondo Rapid Śrem. Pochodząca z Chrząstawy zawodniczka jeszcze w tym miesiącu została wyróżniona za sukcesy trenerskie. Była uzdolnioną sportsmenką. Odnosiła sukcesy jako zawodniczka.

Zuzanna Kowalska (w ramce)
Zuzanna Kowalska (w ramce)/Fot. Gerard/REPORTER/Facebook/taekwondo.wt.poland/INTERIA.PL

Swoją przygodę ze sportem Zuzanna Kowalska zaczynała od lekkoatletyki i biegów. Miała 11 lat, kiedy zaczęła trenować taekwondo, do którego trafiła - jak to najczęściej bywa - przez przypadek.

W swojej karierze była mistrzynią Polski, ale postanowiła też zająć się wychowanie innych taekwondzistów. Została z trenerką i odnosiła w tym fachu sukcesy.

Czy organizacja igrzysk olimpijskich w Polsce jest możliwa? Aleksander Kwaśniewski odpowiedział. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Zmarła Zuzanna Kowalska. Zawodniczka i trenerka miała 26 lat

W październiku podczas ostatniej Śremskiej Gali Sportu Zuzanna Kowalska została wyróżniona za swoją pracę trenerską. Jej zawodnik Jan Walkiewicz zajął bowiem drugie miejsce w Pucharze Świata w zawodach Polish Open w Warszawie.

O śmierci zawodniczki i trenerki poinformował jej klub. Ten w mediach społecznościowych napisał:

"Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 14.10.2024 r. odeszła od nas Zuzanna Kowalska, wieloletnia zawodniczka i trenerka klubu Taekwondo Rapid Śrem. Z całego serca dziękujemy za wszystko, co zrobiłaś dla Nas.