Reklama

Reklama

Polscy sumocy szukają pieniędzy na wyjazd na mistrzostwa Europy

Ciężko wypracowane sukcesy młodych zawodników sumo z UKS Samson Kobylin przyniosły aż 11 powołań do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Estonii. Sportowcy udowodnili już, że medalami europejskiego czempionatu potrafią wypełnić worek. Teraz w realizacji sportowych marzeń może im przeszkodzić brak pieniędzy.

Litry potu i setki godzin spędzonych na treningach zaowocowały dużym wyróżnieniem dla młodzieży z klubu UKS Samson Kobylin. Trenujący sumo sportowcy otrzymali aż 11 powołań do reprezentacji Polski oraz szansę na wyjazd na mistrzostwa Europy do Estonii.

Reklama

Niestety klubu nie stać na pełne sfinansowanie wyjazdu, a nie każdy może pozwolić sobie na indywidualne pokrycie kosztów podróży.

Sumocy do pokonania mają nie tylko przeciwników, ale i problemy finansowe. Kwota nie wydaje się być ogromna, więc sportowcy postanowili poprosić o pomoc internautów. Jak piszą, liczy się każda złotówka.

Na wyjazd na mistrzostwa Europy młodzików, kadetów i juniorów w Rakvere w Estonii zawodnicy potrzebują nieco ponad trzy tysiące złotych. Start już za kilka dni.

W 2016 roku przedstawiciele klubu UKS Samson Kobylin zdobyli siedem krążków na mistrzostwach Europy młodzieżowców i seniorów w Krotoszynie.

Młodych sportowców wesprzeć można tutaj, za pomocą wpłacania datków przez jeden z portali crowdfundingowych.


Dowiedz się więcej na temat: sumo | UKS Samson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama