Reklama

Reklama

Polacy w finałach Mistrzostw Europy Muaythai

Dobre wieści docierają do nas z ringów Mistrzostw Europy Muaythai. Marcin Łepkowski, Dawid Mirkowski, Łukasz Radosz i Paulina Pszczoła powalczą o złote medale odbywającej się w Krakowie imprezy.

W sobotę w hali krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego w finałach wystąpią nasi utalentowani juniorzy: Dawid Mirkowski (kat. 61 kg) i Paulina Pszczoła (kat. 54 kg).

- Półfinałowa walka Dawida stała na znakomitym, mistrzowskim poziomie. Pojedynek z Rosjaninem Aleksiejem Faletenokiem był zacięty, trwał pełne trzy rundy, ale Dawid potrafił w nim zaznaczyć swoją przewagę i wygrał decyzją sędziów. Bardzo dobra walka! - chwali swojego podopiecznego trener Rafał Simonides.

Wśród seniorów przepustkę do finałowych walk zapewnili sobie Łukasz Radosz (kat. 86 kg) i Marcin Łepkowski (67 kg). Obaj awansowali w stylu, który zrobił wielkie wrażenie na selekcjonerze "Biało-czerwonych".

Reklama

- Łukasz kompletnie zdominował swojego przeciwnika, Chorwata Josipa Balentovicia. Przewaga była tak widoczna, że sędzia przerwał walkę i ogłosił jego zwycięstwo. Tak się robi, kiedy jeden zawodnik wyraźnie góruje nad drugim - wyjaśnia Simonides.

- Natomiast Marcin zwyciężył przez nokaut w trzeciej rundzie. Wcześniej prowadził z pochodzącym z Tajlandii Finem Surachaiem Sosomą twardy pojedynek. Wygrał moim zdaniem poprzednie rundy, ale rywal nie ustępował, na szczęście efektowną techniką kolanem Marcin skończył walkę - kończy trener drużyny narodowej.

Walki finałowe seniorów zaplanowano na niedzielę. Najciekawsze pojedynki odbędą się podczas gali finałowej w Kraków Arenie (początek imprezy o godz. 18.00, transmisja w Polsacie Sport od 19.30). W Kraków Arenie na pewno zobaczymy Łepkowskiego. W pojedynku o złoto zmierzy się z utytułowanym Andreiem Kulebinem.

DJ

Reklama

Reklama

Reklama