Reklama

Reklama

MŚ w zapasach. Turniej w Belgradzie „przekształcony” w Puchar Świata

Planowane w dniach 12-20 grudnia w Belgradzie mistrzostwa świata w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet będą miały rangę Pucharu Świata. O zmianie poinformowała Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (UWW).

United World Wrestling przekazała w komunikacie, że z powodu pandemii Covid-19 i ograniczeń w podróżowaniu, zawody w Serbii nie spełniają kryteriów dotyczących MŚ (m.in. chodzi o liczbę zgłoszonych najlepszych krajów czy liczbę zapaśników w odniesieniu do poprzedniego czempionatu), dlatego impreza będzie miała status indywidualnego PŚ.

Narodowe związki miały czas do 5 listopada, aby potwierdzić liczbę uczestników grudniowych mistrzostw. Polska reprezentacja, jak powiedział niemal miesiąc temu PAP sekretarz PZZ Marek Wałachowski, będzie liczyła ponad 20 zawodniczek i zawodników.

Reklama

Po otrzymaniu informacji z poszczególnych federacji (wycofali się m.in. Amerykanie), UWW postanowiła mistrzostwa globu zastąpić Pucharem Świata. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie termin turnieju w Belgradzie.

giel/ krys/Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama