Reklama

Reklama

MŚ w zapasach. Reprezentacji USA zabraknie w Belgradzie z powodu obaw o zdrowie

Reprezentacji USA w zapasach zabraknie w tegorocznych mistrzostwach świata w Belgradzie (12-20 grudnia). Władze amerykańskiej obawiają się o zdrowie swoich zawodników, zawodniczek i trenerów w dobie pandemii koronawirusa.

Po konsultacjach nie tylko ze służbami medycznymi w Stanach, władze związku podjęły decyzję, by nie wysyłać reprezentacji do Europy. Ryzykiem - ich zdaniem - obarczona jest nie tylko sama rywalizacja, ale także podróż.

Reklama

Czempionat w stolicy Serbii odbędzie się w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. United World Wrestling ustaliła termin i miejsce mistrzostw po zapewnieniu gotowości startu od ponad 70 procent federacji narodowych.

W Belgradzie klasycy powalczą o medale w dniach 12-15 grudnia, kobiety od 15 do 18, a wolniacy od 17 do 20 tego miesiąca. Polska do Belgradu ma wysłać ponad 20 zawodniczek i zawodników.

Amerykanie w klasyfikacji medalowej ostatnich MŚ, które odbyły się we wrześniu 2019 w Kazachstanie, zajęli drugie miejsce (za Rosją) z siedmioma krążkami - pięcioma złotymi i dwoma brązowymi.

olga/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: zapasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje