Reklama

Reklama

MŚ w judo - złote medale Agbegnenou i Czrikiszwilego

Francuzka Clarisse Agbegnenou (63 kg) i Gruzin Awtandil Czrikiszwili (81 kg) zdobyli złote medale w mistrzostwach świata w judo w Czelabińsku.

Agata Ozdoba i Łukasz Błach odpadli w eliminacjach.  

Reklama

W walkach finałowych Agbegnenou pokonała przez ippon broniącą tytułu Izraelkę Yarden Gerbi, a Czrikiszwili wygrał (waza-ari) z Kanadyjczykiem Antoine Valois-Fortierem. Po 55 sekundach, po znakomitej akcji (ura nage), sędzia przyznał Gruzinowi ippon, ale po konsultacji werdykt został zmieniony na waza-ari i potyczka była kontynuowana.

Ubiegłoroczny mistrz Francuz Loic Pietri zakończył rywalizację na trzeciej pozycji, podobnie jak Rosjanin Iwan Nifontow, który także już miał złoty medal, ale w 2009 roku w Rotterdamie.

Startujący w czwartek Polacy odpadli w eliminacjach - Ozdoba w 1/16 finału, a Błach w 1/8.

30-letni Błach, syn prezesa Polskiego Związku Judo Wiesława Błacha (brązowego medalisty MŚ 1985 i mistrza Europy 1987), rozpoczął turniej od zwycięstwa w 23 sekundy nad Filipińczykiem Kodo Nakano. W drugiej rundzie wygrał także przez ippon z Austriakiem Marcelem Ottem. W pojedynku, którego stawką był awans do ćwierćfinału, uległ jednak na waza-ari rozstawionemu z numerem trzecim Brazylijczykowi Victorowi Penalberowi.

Z kolei 26-letnia Ozdoba, brązowa medalistka kwietniowych ME, w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los, zaś w kolejnej przegrała na waza-ari z Brazylijką Marianą Silvą.

W piątek na tatami w Czelabińsku wystąpią trzy polskie judoczki: Katarzyna Kłys (70 kg), Daria Pogorzelec i Katarzyna Furmanek (obie 78 kg).

Medaliści 4. dnia MŚ w judo:

kobiety - 63 kg:

1. Clarisse Agbegnenou (Francja)

2. Yarden Gerbi (Izrael)

3. Tina Trstenjak (Słowenia) i Miku Tashiro (Japonia)

...

   Agata Ozdoba (Polska) odpadła w 1/16 finału

mężczyźni - 81 kg:

1. Awtandil Czrikiszwili (Gruzja)

2. Antoine Valois-Fortier (Kanada)

3. Iwan Nifontow (Rosja) i Loic Pietri (Francja)

...

   Łukasz Błach (Polska) odpadł w 1/8 finału

Dowiedz się więcej na temat: judo | mistrzostwa świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama