Reklama

Reklama

Mistrz olimpijski i świata Krpalek trenuje z polskimi judokami w Zakopanem

Polscy judocy kończą zgrupowanie w Zakopanem i wkrótce wezmą udział w Grand Slamie w Budapeszcie, a później mistrzostwach Europy w Pradze. Do wznowienie sezonu z biało-czerwonymi przygotowuje się mistrz olimpijski i świata Czech Lukas Krpalek.

"Za nami mistrzostwa kraju w Trzciance, później niektórzy z kadrowiczów startowali jeszcze w akademickich MP w Pile, a teraz już powoli kończymy kolejny pracowity obóz w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. W niedzielę kilkoro judoków wystąpi jeszcze w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Józefowie, a już w następnym tygodniu wyjazd na Węgry" - powiedział trener reprezentacji Mirosław Błachnio.

Reklama

Wraz z polską kadrą do wznowienia sezonu, przerwanego na początku marca z powodu koronawirusa, przygotowuje się mistrz olimpijskie z Rio de Janeiro, dwukrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy Krpalek. W Zakopanem są także inni Czesi, a także Słowacy.

"Wszyscy mamy nadzieję, że uda się przeprowadzić Grand Slam w Budapeszcie, a potem mistrzostwa kontynentu w Czechach. Takie starty po wielomiesięcznej przerwie są bardzo potrzebne, zwłaszcza judokom walczącym o awans na igrzyska. Do zawodów w Budapeszcie zgłosiło się prawie 600 osób z 80 krajów, więc można wyobrazić sobie jak wszystkim brakuje rywalizacji na najwyższym poziomie i... punktów do rankingu olimpijskiego" - stwierdził szkoleniowiec.

Do Grand Slamu zgłoszonych jest 24 reprezentantów Polski, po 12 kobiet i mężczyzn. Niemal w każdej kategorii wagowej są po dwie osoby.

Dowiedz się więcej na temat: judo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje