Reklama

Reklama

Mehdi Ali Hosseini skazany na karę śmierci. Rodzina zapaśnika nie chce jego ułaskawienia

Aresztowany w 2015 roku irański zapaśnik został oskarżony o morderstwo po bójce, w której zginęła jedna osoba. Według niektórych sportowiec wcale nie musiał stać za przestępstwem. Teraz grozi mu kara śmierci, bo rodzina nie chce darować życia skazanego.

Mehdi Ali Hosseini miał rzekomo uczestniczyć w bójce wraz z innymi osobami, w wyniku której zginęła jedna osoba. Irański zapaśnik został aresztowany w 2015 roku i oskarżony o morderstwo.

Reklama

Jak informuje "Daily Mail", rodzina skazanego nie zgodziła się na jego ułaskawienie. Tylko taką drogą można powstrzymać najwyższy wymiar kary - karę śmierci.

Za sportowcem wstawił się wiceprezes Irańskiej Federacji Zapaśniczej Hamid Sourian. Wezwał on do zaniechania planowanej egzekucji.

Nie tak dawno głośno było o innym przypadku. Navid Afkari został oskarżony za dźgnięcie strażnika oraz udział w demonstracjach przeciwko reżimowi. Młody zapaśnik otrzymał za rzekome popełnienie przestępstwa dwa wyroki śmierci.

Młody zawodnik został stracony w sierpniu 2018 roku. Afkari nie przyznawał się do winy. Uległ dopiero po torturach.

Wówczas pojawiały się głosy o wykluczenie Iranu z igrzysk olimpijskich. Za zapaśnikiem wstawił się między innymi Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który mimo wszystko nie zdecydował się na konsekwencje dla Iranu.

"Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza została poinformowana o sprawie Hosseiniego w dniu 9 stycznia 2021 roku dzięki doniesieniom medialnym" - oświadczono.

Federacja dodała, że nie skomentuje oficjalnie sprawy, zanim nie uzyska jasnego obrazu sytuacji.

AB

Zobacz

 Sport Interia w nowej odsłonie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: zapasy | Mehdi Ali Hosseini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje