Reklama

Reklama

ME w zapasach: Magomedmurad Gadżijew będzie walczył o złoty medal

Magomedmurad Gadżijew (Wrestling Team Piotrków Trybunalski) awansował w serbskim Nowym Sadzie do finału zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze do 70 kg. Jego przecinikiem w walce o złoty medal będzie Włoch Frank Chamizo Marquez.

Gadżijew rozpoczął drogę na podium od wygranej z Nikołajem Kurtewem (Bułgaria) 5:1. W ćwierćfinale zwyciężył także na punkty 7:1 Semena Radułowa (Ukraina), a w kolejnej walce Israiła Kasumowa (Rosja).

O medale rywalizowało 17 zawodników.

Drugi z Polaków startujących w piątek, Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) stoczył w wadze 125 kg dwie walki. W pierwszej pokonał przez przewagę techniczną 12:1 Ioannisa Kargiotakisa (Grecja), a w drugiej uległ na punkty 1:2 Danielowi Ligetiemu (Węgry) i odpadł z rywalizacji o czołowe lokaty.

Reklama

Podobny los spotkał Katarzynę Mądrowską (Feniks Pesta Stargard). W kwalifikacjach wagi 58 kg uległa na punkty 4:12 Grace Jacob Bullen (Norwegia), a ponieważ jej rywalka awansowała do finału, Polka walczyła w repesażu, w którym musiała uznać wyższość Natalii Synyszyn (Azerbejdżan) 0:10.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama