Reklama

Reklama

ME w zapasach. Gadżijew z brązowym medalem

Reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew zdobył brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w Bukareszcie.

W pojedynku o brązowy medal w wadze 70 kg Gadżijew pokonał na punkty Semena Radułowa (Ukraina) 6:0.

Reklama

Drugi brąz wywalczył Magomedrasul Gazimagomedow (Rosja), wygrywając z Nicolae Cojocaru (W.Brytania) przez przewagę punktową 11:0.

Reprezentant Polski w półfinale przegrał z Turkiem Mustafą Kayą, chociaż prowadził już 6:0. Potem oddał tyle samo punktów rywalowi, który pokonał go przy remisie, a o zwycięstwie zdecydowała jedna wyżej punktowana akcja.

- Zawsze zastanawiałem się, jak inni mogą przegrać walkę prowadząc na punkty 6:0. Nigdy nie mogłem uwierzyć, jak to jest możliwe i nigdy nie myślałem, że spotkać to może mnie. Teraz wiem jak to jest i mam nadzieję, że Bóg pomoże, żeby to się więcej nie zdarzyło - powiedział brązowy medalista ME 2019.

Turek został mistrzem Europy, ale na podium znalazł się też Gadżijew, chociaż po półfinale nie krył rozczarowania. 

Gadżijew rozpoczął pojedynek o brąz niezwykle skoncentrowany. Po 45 sekundach prowadził dwoma punktami (2:0) otrzymanymi za rzut. W 1,54 walki wykonał sprowadzenie i podwyższył stan pojedynku po pierwszej rundzie na 4:0. 46 sekund przed końcem rywalizacji dorzucił dwa kolejne punkty za sprowadzenie.

Z Bukaresztu Jerzy Jakobsche

Dowiedz się więcej na temat: Magomedmurad Gadżijew | zapasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje