Reklama

Reklama

Maciej Sarnacki: Na MŚ w judo przyjechałem, by walczyć

"Początkowo nie planowałem tego startu, ale przyjechałem tutaj walczyć i zaprezentować się jak najlepiej" - powiedział Maciej Sarnacki po przylocie na mistrzostwa świata w judo, które odbywają się w Budapeszcie. Polak zmierzy się w sobotę z Tadżykiem Temurem Rachimowem.

Startujący w najcięższej kategorii wagowej judoka z Olsztyna trafił w wyniku losowania na zawodnika z Tadżykistanu, z którym nigdy wcześniej nie walczył.

"Na tak prestiżowym turnieju nie ma łatwych losowań, bo wszyscy przeciwnicy są bardzo wymagający, a mój rywal znajduje się nade mną w rankingu olimpijskim, więc na pewno jest to duże wyzwanie" - powiedział Sarnacki.

Sarnackiemu rywal odpowiada

Jego zdaniem Rachimow jest zawodnikiem prezentującym agresywne judo i walczącym bardzo otwarcie, co - jak przyznał - mu odpowiada.

"Waży ponad 130 kg, jest dość wysoki i podobnej budowy ciała jak ja. Ostatnio jest w formie i dobrej dyspozycji, więc będziemy musieli to sprawdzić" - stwierdził.

Reklama

Reprezentant Polski zapewnił, że przyleciał na MŚ do Budapesztu z dobrym nastawieniem, żeby zaprezentować się jak najlepiej i bić się o najwyższe cele.

"Jest to najważniejszy sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi. Mam nadzieję, że będzie dla mnie udany" - dodał.

Komentujemy każdy mecz Euro! Posłuchaj naszych relacji!

Maciej Sarnacki nie planował tego startu

Sarnacki mówił, że początkowo nie planował tego startu, więc do zawodów podchodzi "trochę z marszu". Jak wyjaśnił, zmiana decyzji ma związek z zawiłą procedurą kwalifikacji olimpijskich.

"Startując w Budapeszcie mogę nie tylko utwierdzić swoją kwalifikację na igrzyska, ale również pomóc trochę koledze z reprezentacji Piotrowi Kuczerze (90 kg)" - zaznaczył.

Mistrzostwa świata w Budapeszcie są ostatnimi zawodami dającymi możliwość zdobycia punktów w rankingu, na podstawie którego judocy zdobędą "bilety" do Tokio. Sarnacki "na dziś" zajmuje w tym rankingu ostatnie z miejsc gwarantujących występ w Japonii. Z kolei Kuczera ma kwalifikację z tzw. puli kontynentalnej. Gdyby jednak Sarnacki spadł o miejsce niżej w rankingu, to on - zamiast kolegi z reprezentacji - wszedłby z puli wyznaczonej dla kontynentów.

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro! Sprawdź!

Jedenastka Polaków na MŚ

Tegoroczne MŚ zostały podzielone na część indywidualną (6-12 czerwca) i turniej drużyn mieszanych (13 czerwca). Jedenaścioro polskich judoków występuje w siedmiu kategoriach wagowych w konkurencjach indywidualnych, zabraknie ich natomiast w zawodach mieszanych.

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Sarnacki | judo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje