Reklama

Reklama

KSW 41. Borys Mańkowski przegrał z Roberto Soldiciem w walce wieczoru

Borys Mańkowski przegrał z Roberto Soldiciem walkę o pas wagi półśredniej na gali KSW 41. Sensacją w katowickim Spodku zakończyło się starcie Popka Monstera z Tomaszem Oświecińskim. Aktor w debiucie znokautował rywala!

W pierwszym starciu Gracjan Szadziński znokautował Macieja Kazieczkę. Szadziński potężnym ciosem powalił Kazieczkę na deski, a gdy rzucił się na niego i tłukł ciosami młotkowymi, sędzia musiał przerwać pojedynek. Do końca pierwszej rundy brakowało sekundy!

Łukasz Rajewski dobrze rozpoczął pojedynek z Salahdine Parnasse, ale w drugiej rundzie znacznie lepszy był Francuz. Polakowi nie udało się obalić rywala w trzeciej rundzie, a Parnasse złapał go od tyłu i mógł kontrolować sytuację. Sędziowie większościową decyzją przyznali zwycięstwo Francuzowi.

Reklama

Grzegorz Szulakowski w efektownym stylu wygrał z Kamilem Szymuszowskim przez poddanie w pierwszej rundzie. Gdy za pierwszym razem złapał nogę przeciwnika, temu udało się uratować, ale za drugim razem Szymuszowski doznał kontuzji kolana i gdy krzyknął z bólu, sędzia przerwał pojedynek.

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie w zapasach Damian Janikowski odniósł efektowne zwycięstwo z weteranem MMA - Antonim Chmielewskim. Janikowski od początku był bardzo aktywny, ale dał się zaskoczyć rywalowi, którym ładnym rzutem sprowadził go do parteru. Nie pozwolił jednak Chmielewskiemu zapiąć duszenia. Sędzia przerwał walkę po tym, jak Janikowski zablokował ramiona przeciwnika i bezlitośnie rozbijał go kolejnymi ciosami.

W wadze ciężkiej brutalny nokaut zafundował rywalowi Michał Andryszak! Zakończył walkę równie efektownie, co szybko. Doskoczył do Rodriguesa Jr. i zaatakował potężnymi "bombami". Po kilku ciosach młotkowych Brazylijczyk stracił przytomność i sędzia musiał ratować go przerywając pojedynek.

Ciekawie zapowiadający się pojedynek Marcina Wrzoska z Romanem Szymańskim spełnił oczekiwania kibiców. Obaj walczą efektownie i nie inaczej było tym razem. Polała się krew, były zwroty akcji i walka na pełnym dystansie, ale sędziowie byli jednomyślni i przyznali zwycięstwo Wrzoskowi.

Rywal Artura "Kornika" Sowińskiego - Japończyk Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) nie zmieścił się w limicie kategorii piórkowej podczas oficjalnej ceremonii ważenia i za karę stracił pas mistrzowski. Utraci tez aż 40 procent z wynegocjowanej gaży, a na dodatek chociaż wygrał, to tytuł pozostanie wakujący, czyli bez właściciela. Japończyk zaskoczył Polaka w trzeciej rundzie. Założył duszenie i Sowiński musiał się poddać.

Fani czekali na “freakfight", w którym Popek zmierzył się ze “Strachem" z Pitbulla - Tomaszem Oświecińskim, dla którego był to pierwszy pojedynek w MMA. Sensacyjne zwycięstwo odniósł aktor. Więcej przeczytasz tutaj - kliknij!

Robert Soldić ma większy zasięg ramion i w starciu z Mańkowskim świetnie czuł się w stójce. Na dodatek bardzo groźnie atakował low-kickami. W drugiej rundzie walka przeniosła się do parteru, ale w nim także dominował 22-letni Chorwat.

Aż trudno uwierzyć, że dowiedział się o pojedynku z Mańkowskim zaledwie dziesięć dni przed galą (zastąpił kontuzjowanego Dricusa Du Plesisa).

Praktycznie od początku trzeciej rundy był na górze i dyktował warunki. Polak znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Próbował założyć dźwignię, ale Soldić się wyrwał i zasypywał Mańkowskiego kolejnymi ciosami. Na czwartą rundę nasz wojownik już nie wyszedł.

Karta główna:

Maciej Kazieczko (3-1, 2 KO) - Gracjan Szadziński (7-2, 5 KO). Zwycięstwo przez TKO w 1. rundzie

Łukasz Rajewski (7-3-1NC, 5 KO) - Salahdine Parnasse (10-0-1, 1 KO, 4 SUB). Zwycięstwo większościową decyzją sędziów

Kamil Szymuszowski (16-5, 2 KO 4 SUB) - Grzegorz Szulakowski (9-1, 2 KO, 5 SUB). Zwycięstwo przez poddanie rywala w 1. rundzie.

Damian Janikowski (2-0, 2 KO) - Antoni Chmielewski (32-17, 5 KO, 18 SUB). Zwycięstwo przez TKO w 2. rundzie

Fernando Rodrigues Jr (11-4, 8 KO, 2 SUB) - Michał Andryszak (20-6-1NC, 13 KO, 6 SUB). Zwycięstwo przez TKO w 1. rundzie

Marcin Wrzosek (13-4, 5 KO, 3 SUB) - Roman Szymański (10-4, 1 KO, 3 SUB). Zwycięstwo jednomyślną decyzją sędziów

Kleber Koike Erbst (23-4-1, 2 KO, 19 SUB) - Artur Sowiński (18-9-2NC, 6 KO, 7 SUB). Zwycięstwo przez poddanie rywala.

Popek Monster (3-3, 3 KO) - Tomasz Oświeciński (1-0, 1 KO). Zwycięstwo przez TKO w 2. rundzie

Walka wieczoru:

Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 SUB) - Roberto Soldić (13-2, 10 KO, 1 SUB). Walka o pas wagi półśredniej - zwycięstwo przez TKO.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje