Reklama

Reklama

KSW 29: Tomasz Drwal rywalem Mameda Chalidowa

Pierwszy Polak w UFC - Tomasz Drwal będzie rywalem Mameda Chalidowa podczas KSW 29. Długo wyczekiwany pojedynek gwiazd polskiego i europejskiego MMA będzie punktem kulminacyjnym gali, która odbędzie się 6 grudnia w Kraków Arenie.

Organizatorzy poinformowali o sukcesie negocjacji w oficjalnym serwisie federacji KSW.

Obaj wojownicy mieli zmierzyć się ze sobą, gdy byli jeszcze aspirującymi, ale już wybijającymi się zawodnikami MMA w 2007 roku na lokalnej gali w Poznaniu. Do walki nie doszło z powodu kontuzji barku "Goryla". Później walczyli dla różnych organizacji i nie było okazji do wielkiej konfrontacji.

Także po powrocie Drwala do Polski przez długi czas nie udawało się doprowadzić do pojedynku. Teraz wreszcie fani MMA doczekali się starcia legend.

Reklama

Zapowiada się wspaniała walka. Na pięćdziesiąt zawodowych wygranych obu zawodników, aż czterdzieści-sześć kończyło się przed czasem. Olsztynianin częściej kończył rywali w parterze - siedemnaście razy, natomiast Drwal ma na koncie więcej nokautów - dwanaście.

W drugiej głównej walce gali najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz Pudzianowski zmierzy się z mistrzem olimpijskim w judo Pawłem Nastulą. 

Gala KSW 29 będzie w całości dostępna w systemie PPV m.in. na platformie Cyfrowego Polsatu oraz na www.kswtv.com.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje