Reklama

Reklama

Kliczko rozczarowany stanowiskiem Niemiec. Mocne słowa byłego mistrza świata

Mer Kijowa, a dawniej utytułowany bokser wagi ciężkiej zabrał głos w sprawie postawy Niemiec. Chodzi przede wszystkim o kryzys na granicy ukraińsko-rosyjskiej. „To jest nieudzielenie pomocy i zdrada przyjaciół w dramatycznej sytuacji, w której nasz kraj jest zagrożony przez stojące na granicy rosyjskie wojska!” – napisał Kliczko w niemieckiej prasie.

Głos w sprawie napiętej sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej zabrał Witalij Kliczko. Mer Kijowa, który przez kilka lat był niepokonanym mistrzem świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej, postanowił wypowiedzieć się na łamach niemieckiego "Bilda".

Witalij Kliczko przyznał, że przez długi czas mieszkał w Niemczech i cały czas ma tam wielu przyjaciół.

"Boli mnie to, że w licznych kwestiach władzę przejęła tam opcja proputinowska" - powiedział ukraiński bokser.

Według mera Kijowa na Ukrainie panuje spore rozczarowanie, że niemiecki rząd obstaje przy Nord Stream 2.

Reklama

"Z olbrzymim rozczarowaniem przyjęliśmy też fakt, że nie chce dostarczać broni obronnej, a jednocześnie uniemożliwia państwom takim jak Estonia dostarczanie nam broni. To jest nieudzielenie pomocy i zdrada przyjaciół w dramatycznej sytuacji, w której nasz kraj jest zagrożony przez stojące na granicy rosyjskie wojska" - dodał Kliczko w napisanym przez siebie tekście.

Kliczko: Po czyjej stronie stoi niemiecki rząd?

W artykule Kliczko wypowiada się bardzo szczerze i zadaje pytania w stronę Niemiec. Ma wątpliwości, po której stronie jest rząd Niemiecki i czy wspiera Ukrainę.

Polityk przytoczył też słowa byłego dowódcy niemieckiej marynarki wojennej, który wypowiadał się na temat szacunku dla Władimira Putina oraz uznał, że Ukraina Krymu nigdy nie odzyska.

Czytaj też: Dowódca marynarki wojennej zrezygnował. Jego słowa wywołały burzę

   

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama