Reklama

Reklama

Katarzyna Kłys mistrzynią Polski w judo

Katarzyna Kłys (Judo Kraków) wygrała wszystkie trzy walki przed czasem i wywalczyła w Katowicach tytuł mistrzyni Polski w judo (kat. 70 kg).

Brązowa medalistka mistrzostw świata pokonała w finale Aleksandrę Jabłońską (AZS AWFiS Gdańsk).

Pierwszy dzień zawodów przebiegał bez większych niespodzianek. W kategorii 78 kg, do której zgłosiło się tylko pięć zawodniczek, stąd system walk każda z każdą (dlatego też przyznano tylko jeden medal brązowy), cztery pojedynki przed czasem rozstrzygnęła Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk).

Wśród mężczyzn ciekawie było w wadze 90 kg, w której zwyciężył 19-letni Piotr Kuczera (Polonia Rybnik). Tydzień temu zajął piąte miejsce w mistrzostwach Europy juniorów.

Reklama

W kat. +100 kg zdecydowanie najlepszy był faworyt Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn). Wszystkie cztery walki wygrał przez ippon.

W sobotę na macie katowickiej AWF zaprezentuje się m.in. dwukrotny srebrny medalista ME Tomasz Kowalski (AZS Opole, 66 kg). To będzie jego pierwszy start po 2,5-letniej przerwie spowodowanej wypadkiem drogowym.

Medaliści pierwszego dnia MP w judo:

            kobiety

   70 kg

1. Katarzyna Kłys (Judo Kraków)

2. Aleksandra Jabłońska (AZS AWFiS Gdańsk)

3. Barbara Białas (Czarni Bytom)

 . Sandra Lickun (Judo Gwardia Koszalin)

   78 kg

1. Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk)

2. Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk)

3. Katarzyna Szlendak (MKS Chełm)

   +78 kg

1. Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk)

2. Anna Załęczna (Judo Toruń)

3. Wiktoria Oleksiewicz (Makowiec Skaryszew)

 . Marta Rózga (Gwardia Łódź)

            mężczyźni

   90 kg

1. Piotr Kuczera (Polonia Rybnik)

2. Kamil Kozłowski (Gwardia Olsztyn)

3. Igor Dzierżanowski (AON Warszawa)

 . Rafał Kozłowski (Gwardia Wrocław)

   100 kg

1. Jakub Wójcik (AZS AWF Wrocław)

2. Kacper Larem (Gwardia Warszawa)

3. Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk)

 . Leszek Marek (Flota Gdynia)

   +100 kg

1. Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn)

2. Damian Nasiadko (Wybrzeże Gdańsk)

3. Kamil Grabowski (Czarni Bytom)

   Tomasz Tałach (Wybrzeże Gdańsk)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama