Reklama

Reklama

​Justyna Gala udanie zadebiutowała w roli promotora. Komplementy od gwiazdy

- To była świetna impreza. Tego wieczoru ja, jak i kibice nie zapomnimy długo. Zawodniczki i zawodnicy pokazali w ringu to, co jest najważniejsze w sztukach walki, serce . Byliśmy świadkami pojedynków stojących na wysokim poziomie. Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Chętnie przyjadę tu jeszcze raz - powiedział Benny Urquidez, najlepszy zawodnik w historii kickboxingu, sześciokrotny mistrz świata, a także aktor Hollywood, po zakończonej gali WKN Challenge, która odbyła się w Zawierciu.

Organizatorem i promotorem zawodów była Justyna Gala. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która jeszcze do niedawna pracowała jako księgowa w Będzinie. Teraz, jako pierwsza w Polsce i jedna z niewielu na świecie, zadebiutowała w roli promotora kick-boxingu. 

Reklama

Podczas WKN Challenge rozegrano mecz Polska - Europa. Wygrali Polacy 6-1. Bardzo dobry pojedynek stoczyła zawodniczka Najemnika Gliwice - Justyna Ciborska. Jej rywalka Karyna Chaplinskaya po serii kopnięć i ciosów została poddana przez sekundanta na początku drugiej rundy.
O wyniku walki Damiana Lindera przesądziła końcówka pierwszego starcia, kiedy Polak stracił na chwilę kontrolę nad pojedynkiem i został mocno trafiony przez rywala. Przed nokautem uchronił go gong. Lider w kolejnych starciach, dopingowany przez komplet publiczności w zawierciańskiej hali, bezskutecznie próbował nadrobić punktową stratę.
Grzegorz Lenart nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem pochodzącego z Brześcia - Siarhieja Żydki. Potężne kopnięcia w nogi, już w pierwszej rundzie zbiły z... nóg Białorusina. Żydko próbował podjąć walkę w drugim starciu, ale po kolejnym trafieniu w nogę nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Justyna Gala już zapowiedziała kolejną imprezę. Po jej zakończeniu Benny Urquidez, mający ksywę "Odrzutowiec", który niepokonany był przez 27 lat, a występował też na dużym ekranie u boku takich sław, jak Jackie Chan, John Cusack, Nicolas Cage, Patrick Swayze czy Jean Claude Van Damme, a którego scena walki z Jackie Chanem z filmu "Wieczne smoki" została uznana za najlepszą w historii kina, podarował dwie koszulki ze swoim autografem dla gimnazjalistów, którzy zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa świata szkół w Polinezji Francuskiej. Koszulki mają być zlicytowane, a dochód z nich pozwoli gimnazjalistkom z Katowic i gimnazjalistom z Kędzierzyna-Koźla pojechać do dalekiego Papeete. 

 Michał Zichlarz 
  

Gala WKN Challenge w Zawierciu.


Wyniki: 

Walka o mistrzostwo świata K1:

Grzegorz Lenart - Siargiej Żydko (Białoruś)        TKO /2 runda/

Walka o Mistrzostwo Europy K1:

Damian Linder - Marco Petrović (Serbia)            0:3

Walka o Mistrzostwo Europy Low Kick:

Justyna Ciborska - Karyna Czaplinskaja (Białoruś)        Podanie Czaplinskiej 2. runda

Walki meczu Polska & Europa:
1.    Filip Nowak - Andrei Kamarou (Białoruś) Low Kick        3:0
2.    Kamil Poniedziałek - Uladislau Petraczuk (Białoruś) K1        3:0
3.    Bartek Hassa - Michael Swann (Irlandia) K1        KO /2 runda/ Hassa
4.    Przemysław Kierpacz - Iwan Hladki (Białoruś) K1        2:1
5.    Łukasz Szecówka - Budnik Dzianis (Białoruś) K1        KO /2 runda/ Szecówka
6.    Patryk Klak - Salman Shariati (Irlandia) K1            dyskwalifikacja- Salman Shariati  /niedozwolona technika/
7.    Przemysław Pawlik - Kilkian Emery (Szwajcaria) K1        TKO /2 runda/ Kilkian

Dowiedz się więcej na temat: kick-boxing | Grzegorz Lenart

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama