Reklama

Reklama

Judo. Anja Stangar zachorowała na chłoniaka

Brązowa medalistka mistrzostw świata i Europy kadetek z 2011 roku, słoweńska judoczka Anja Stangar zachorowała na chłoniaka - poinformowano w mediach społecznościowych. Była rywalka m.in. Karoliny Pieńkowskiej (waga 52 kg) rozpoczęła chemioterapię.

- Mam przeciwnika i muszę z nim walczyć. To jest najtrudniejszy pojedynek w życiu, ale jestem pewna, że pozbędę się komórek rakowych z mojego ciała. Chcę wyzdrowieć i pomóc mojej siostrze Marusie (22-latka w kategorii 48 kg jest 11. na świecie) w przygotowaniach do igrzysk i podczas olimpijskiego turnieju jako sparingpartnerka - stwierdziła.

W seniorskiej karierze 24-letnia Stangar stawała na podium największych zawodów - Grand Slam, Grand Prix i Pucharu Świata. W 2018 roku w ME w Tel Awiwie zajęła siódme miejsce.

Reklama

Obecnie w rankingu olimpijskim Słowenka zajmuje 40. miejsce. Przed nią są m.in. Agata Perenc i Karolina Pieńkowska. Z tą drugą polską zawodniczką ma bilans walk 1-1 (według oficjalnych statystyk), a spotykały się w Pucharze Europy w Bratysławie w 2015 i 2017 roku.

Latem 2018 Anja Stangar doznała poważnej kontuzji kolana i przeszła operację. Do startów w judo wróciła po jedenastu miesiącach.

giel/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy