Reklama

Reklama

Angelika Szymańska odpadła z MŚ w judo

Judoczka Angelika Szymańska (kat. 63 kg) przegrała z Holenderką Sanne Vermeer po dogrywce w eliminacjach i odpadła z mistrzostw świata, które odbywają się w Budapeszcie.

Jako pierwsza, zaraz na początku pojedynku akcję ocenioną na waza-ari wykonała Vermeer. Polka szybko wyrównała, a potem wynik długo się nie zmieniał. Dopiero w dogrywce Holenderką po raz drugi rzuciła polską zawodniczką i awansowała do 1/8 finału.

W rankingu światowym Vermeer, brązowa medalistka ME 2021, zajmuje siódme miejsce, zaś młodzieżowa wicemistrzyni Europy Szymańska jest 54.

Ozdoba-Błach nie startowała

Cztery lata temu brąz MŚ, również w budapeszteńskim turnieju, w wadze 63 kg wywalczyła Agata Ozdoba-Błach. W tegorocznym czempionacie globu nie zdecydowała się wystartować, bowiem przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Tokio (na liście międzynarodowej federacji plasuje się na 20. pozycji). W maju wygrała prestiżowe zawody Grand Slam w rosyjskim Kazaniu.

Reklama

Polacy na razie bez powodzenia walczą w mistrzostwach świata. W czwartek wystąpią: Piotr Kuczera i Sebastian Ołdak (obaj 90 kg), w piątek mistrzyni kontynentu Beata Pacut (78 kg), a w sobotę Paula Kułaga (+78 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).

Dowiedz się więcej na temat: angelika szymańska | judo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje