Reklama

Reklama

Zmarła była mistrzyni Europy w judo Niemka Katrin Beinroth

W wieku zaledwie 38 lat zmarła we śnie mistrzyni Europy w judo z 2003 roku Niemka Katrin Beinroth. Triumfowała wówczas w Duesseldorfie w kategorii open. Od siedmiu lat nosiła nazwisko męża Simper.

Reprezentantka Niemiec trzykrotnie stanęła na podium ME, w 2004 i 2005 roku w Bukareszcie i Rotterdamie sięgnęła po brąz w wadze +78 kg. Z kolei w 2008 zajęła piąte miejsce w kategorii open w mistrzostwach świata w Levallois.

W karierze walczyła m.in. trzy razy z najlepszą polską zawodniczką ostatnich lat kategorii ciężkiej Urszulą Sadkowską. Według oficjalnych danych, do tych pojedynków doszło w 2007 i 2008 roku, a bilans był korzystny dla Beinroth 2-1.

W Polsce niemiecka judoczka startowała m.in. w 1999 roku w Cetniewie, gdzie zwyciężyła w zawodach juniorek.

Reklama

giel/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy