Reklama

Reklama

Zapaśnicze ME: porażki Polaków na inaugurację zawodów

Nie powiodło się Zbigniewowi Baranowskiemu w pierwszym dniu zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w Rydze. Polak przegrał dwa pojedynki i odpadł z turnieju. Wyższość rywalki musieli uznać także Anna Łukasiak oraz Tomasz Ogonowski.

Baranowski (AKS Białogard) w 1/8 finału wagi 86 kg przegrał 0:5 z Aleksandrem Tajmurazowiczem (Azerbejdżan) oraz w pierwszej rundzie repesaży z Dato Marsagiszwilim (Gruzja) także 0:5.

Kolega klubowy Baranowskiego Ogonowski (57 kg) musiał uznać wyższość Zoheira El Ouarraque (Francja), który zwyciężył przez przewagę techniczną 13:4.

Lepszą od Łukasiak (AZS AWF Warszawa) w kategorii 48 kg okazała się Elica Jankowa (Bułgaria), wygrywając na punkty 6:5.

Ostatecznie Łukasiak uplasowała się na 10. miejscu, Ogonowski był 14., natomiast Baranowski (86 kg) 15.

Reklama

W środę, w drugim dniu mistrzostw, wyłonieni zostaną medaliści w wagach 65 i 97 wśród mężczyzn, natomiast kobiety walczyć będą o medale w 53 i 60 kg.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Wyniki pojedynków o medale pierwszego dnia ME:

kobiety

waga 48 kg (startowało 15 zawodniczek)

o złoty medal

Maria Stadnyk (Azerbejdżan) - Emilia Alina Vuc (Rumunia) 10:0

o brązowe

Maryna Markewicz (Bialoruś) - Eugenia Garcia (Hiszpania) 4:2 Elica Jankowa (Bułgaria) - Walentyna Isłamowa Brik (Rosja) 7:6

63 kg (13) - bez Polki

o złoty

Anastasija Grigorieva (Łotwa) - Julia Tkacz Ostapczuk (Ukraina) 3:3

o brązowe

Inna Trażukowa (Rosja) - Indre Bubelyte (Litwa) 10:0 Marianna Sastin (Węgry) - Nadine Weinauge (Niemcy) 10:0

mężczyźni

57 kg (21)

o złoty

Gadżimurad Raszydow (Rosja) - Andrij Jacenko (Ukraina) 10:2

o brązowe

Georgi Wangełow (Bułgaria) Asadułła Lachinau (Białoruś) 7:3 Andrei Dukov (Rumunia) - Mahir Aminasłamow (Azerbejdżan) 10:2

86 kg (19)

o złoty

Szamil Kudiamagomedow (Rosja) - Aliaksander Gostiew (Azerbejdżan) 6:2

o brązowe

Ibragim Ałdatow (Ukraina)- Szamir Atjan (Armenia) 10:2 Dato Marsagiszwili (Gruzja) - Aliaksandr Husztyn (Białoruś) 5:2

Skład reprezentacji Polski:

styl wolny

mężczyźni

Tomasz Ogonowski (AKS Białogard) - 57 kg

Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - 61

Magomedmurad Gadżijew (AKS Białogard) - 70

Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska) - 74

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) - 86

Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) - 97

Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) - 125

kobiety

Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) - 48

Paula Kozłow (MKZ Unia Racibórz) - 53

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) - 55

Agnieszka Król (MKZ Unia Racibórz) - 58

Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) - 60

Daria Osocka (KS Wrestler24 Poznań) - 75

styl klasyczny

Michał Tracz (WKS Śląsk Wrocław) - 59

Grzegorz Wanke (MKZ Unia Racibórz) - 66

Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom) - 75

Edgar Babajan (KS Sobieski Poznań) - 80

Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) - 85

Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski) - 98

Łukasz Banak (WKS Śląsk Wrocław) - 130

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje