Reklama

Reklama

World Masters w judo: szybkie porażki Polek w pierwszym dniu rywalizacji

Trzy startujące w czwartek polskie judoczki - Karolina Pieńkowska (52 kg) oraz Julia Kowalczyk i Anna Borowska (obie 57 kg) - szybko pożegnały się z rywalizacją w kończących sezon zawodach World Masters w chińskim Qingdao. Każda z nich przegrała swoją pierwszą walkę.

Pieńkowska musiała uznać wyższość Turczynki Irem Korkmaz. Kowalczyk, która w sierpniu wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata, uległa reprezentującej Panamę Miryam Roper, a Borowska Koreance Youjeong Kwon.

W tych kategoriach wagowych triumfowały - odpowiednio - Japonka Ai Shishime i Jin A Kim z Korei Północnej.

Do zawodów w Qingdao, które zakończą się w sobotę, zakwalifikowało się łącznie siedmioro Polaków. Za pierwsze miejsce nagroda wynosi 1800 pkt, czyli znacznie więcej niż w zawodach Grand Slam (1000), mistrzostwach Europy czy Grand Prix (po 700). Na koniec dwuletnich kwalifikacji o awansie na igrzyska w Tokio zadecyduje ranking olimpijski.

Reklama

W maju 2020 roku turniej odbędzie się w Dausze (Katar) i będzie ostatnim w cyklu kwalifikacji olimpijskich.

Masters rozgrywany jest od 2010 roku. Dotychczas na podium znalazła się tylko jedna Polka - Urszula Sadkowska (+78 kg), która zajęła trzecie miejsce w inauguracyjnej edycji w Korei Południowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje