Reklama

Reklama

Wiłkomirski i Krawczyk nie wystąpią w Warszawie

Medaliści mistrzostw globu i Europy Krzysztof Wiłkomirski (73 kg) i Robert Krawczyk (90 kg) nie wystąpią w zawodach Pucharu Świata w judo, które 2 i 3 marca odbędą się w Arenie Ursynów w Warszawie.

Medaliści mistrzostw globu i Europy Krzysztof Wiłkomirski (73 kg) i Robert Krawczyk (90 kg) nie wystąpią w zawodach Pucharu Świata w judo, które 2 i 3 marca odbędą się w Arenie Ursynów w Warszawie.

- 34-letni Krawczyk jest moim asystentem w kadrze narodowej, zaś dwa lata młodszy Wiłkomirski zrezygnował ze startu - poinformował trener reprezentacji Adam Maj.

W stołecznym turnieju rywalizować będzie 28 (komplet) polskich zawodników - po czterech w każdej z siedmiu kategorii wagowych. W tym gronie są Paweł Zagrodnik (66 kg), który w pechowych okolicznościach przegrał walkę o brązowy medal na igrzyskach w Londynie, a także inni olimpijczycy: Tomasz Adamiec (73 kg) i Janusz Wojnarowicz (+100 kg).

Z krajowej czołówki zabraknie, poza Krawczykiem (ma wystąpić jeszcze na początku lutego w Grand Slamie w Paryżu) i Wiłkomirskim, którzy kończą już swe kariery, w PŚ zabraknie dwukrotnego wicemistrza Europy Tomasza Kowalskiego (66 kg), która wraca do zdrowia po wypadku samochodowym, jaki miał miejsce przed ośmioma miesiącami.

Puchar Świata mężczyzn w Warszawie organizowany jest co dwa lata, na zmianę z zawodami kobiecymi. W 2011 roku w Arenie Ursynów najlepiej spisali się Zagrodnik (66 kg) i Wiłkomirski (73 kg), którzy uplasowali się na drugich pozycjach. Piąty był Krzysztof Węglarz (90 kg). Tym razem wystąpi on w wadze do 100 kg.

Skład Polski na PŚ w Warszawie:

Reklama

60 kg: Łukasz Kiełbasiński (UKJ Ryś Warszawa), Sebastian Janicki (WKS Śląsk Wrocław), Bartłomiej Garbacik (TS Wisła Kraków), Marcin Wydrzyński (GKS Czarni Bytom)

66 kg: Paweł Zagrodnik (GKS Czarni Bytom), Grzegorz Lewiński (UKJ AON Warszawa), Aleksander Beta (KS Gwardia Łódź), Grzegorz Wieczorek (GKS Czarni Bytom)

73 kg: Damian Szwarnowiecki (KS Gwardia Wrocław), Piotr Kurkiewicz (AZS Łódź), Tomasz Adamiec (UKJ Ryś Warszawa), Piotr Płoński (KS Gwardia Wrocław)

81 kg: Łukasz Błach (WKS Śląsk Wrocław), Radosław Koszczyński (AZS AWF Warszawa), Jakub Kubieniec (GKS Czarni Bytom), Tomasz Szczepaniak (KS AZS Opole)

90 kg: Igor Dzierżanowski (UKJ AON Warszawa), Kamil Kozłowski (TS Gwardia Olsztyn), Jakub Zarzeczny (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Paweł Płoński (AZS AWF Warszawa)

100 kg: Kacper Larem (KS Gwardia Warszawa), Rafał Filek (TS Wisła Kraków), Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk), Krzysztof Węglarz (TS Wisła Kraków)

+100 kg: Janusz Wojnarowicz (GKS Czarni Bytom), Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn), Tomasz Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Damian Nasiadko (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL