Reklama

Reklama

Wielkie emocje w "Bitwie pod Legnicą"

19 stycznia w Legnicy odbyła się zawodowa gala K-1 "Bitwa pod Legnicą". Po raz pierwszy w Polsce walka wieczoru była eliminacją do Grand Prix Rosji 2013. Podczas gali stoczono również dwie walki o pas międzynarodowego mistrza Polski.

W sobotni wieczór do legnickiej hali OSiR przybyło około 1200 kibiców, aby podziwiać najlepszych fighterów z Rosji, Białorusi i Polski. Na ringu zaprezentowali się min. mistrz świata WAKO - Rosjanin Sergei Lipinetc, mistrz świata WKN - Eliasz Jankowski oraz mistrz Europy, zwycięzca ubiegłorocznego Grand Prix Russia Open K-1 - Paweł Biszczak.

Reklama

Kibice, którzy przybyli na zawodową galę K-1 nie mogli narzekać na brak emocji. Wyśmienitą formę zaprezentowali zawodnicy Olimpu Legnica. W trzeciej walce wieczoru Eliasz Jankowski pokonał w I rundzie przez KO zawodnika Everestu Kraków Grzegorza Mardyłę.

Z wygraniem swojego pojedynku nie miał też żadnych problemów Paweł Biszczak, który już w 2. rundzie pokonał przez RSC Marcina Angiela ze Świebodzic.

W pierwszej walce o pas międzynarodowego mistrza Polski Andrei Toft zwyciężył 3:0 Dawida Kasperskiego z Dragona Starachowice. Najwięcej emocji dostarczyła jednak walka wieczoru o pas międzynarodowego mistrza Polski, która była zarazem eliminacją do Grand Prix Rosji.

Pojedynek jednogłośnie na punkty wygrał Wojciech Wierzbicki z Kick Fightera Zgorzelec, który pokonał Białorusina Denisa Rayko. W marcu Wierzbicki i Biszczak pojadą do Moskwy na finał Grand Prix Russia Open K-1 2013. 

Wyniki sobotnich walk:

Karol Marciniszyn ( Olimp Legnica) - Krystian Bajerski (Malinowski-Team Żagań) 3:0

Jarosław Zawodni (Wałbrzych)  - Grzegorz Lenart ( Prych Team Legnica) KO 2.runda

Eliasz Jankowski (Olimp Legnica) - Grzegorz Mardyła (Everest Kraków) KO 1. runda

Paweł Biszczak( Olimp Legnica)  - Marcin Angiel (Świebodzice) RSC 2.runda

Andrei Toft (Rosja)  - Dawid Kasperski (Dragon Starachowice) 3:0, walka o pas MMP

Ivan Pentka ( Rosja) - Mateusz Hiki (Legion Głogów) - walka nierozstrzygnięta ( błąd sędziego czasowego)

Sergei Lipinetc (Rosja) - Artem Voskoboynikov (Białoruś) 2:1

Wojciech Wierzbicki (Kick Fighter Zgorzelec) - Denis Rayko (Białoruś) 3:0, walka o pas MMP oraz eliminacja do Grand Prix Russia 2013

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje