Reklama

Reklama

Upadek mistrza olimpijskiego. Zapaśnik ma blisko 4 mln dolarów długu

Amerykański zapaśnik w stylu klasycznym Rulon Gardner, który na olimpiadzie w Sydney zaszokował świat, pokonując Aleksandra Karielina, ogłosił bankructwo i sprzedaje wszystkie swoje sportowe trofea - podaje agencja AP.

Aukcja pamiątek, które Gardner zgromadził w trakcie swojej kariery, odbędzie się w sobotę w Salt Lake City (Utah, USA). Będą na niej medale zdobyte przez Gardnera, ale nie te olimpijskie. Złoty medal z Sydney i brązowy medal z Aten trafiły już wcześniej w ręce jednego z jego wierzycieli.

Reklama

"Wszystkie te przedmioty są mi bliskie, ale musiałem ogłosić bankructwo, żeby z pomocą mojej żony spróbować znowu stanąć na nogi" - powiedział Gardner, cytowany przez AP.

Gardner jest sprawcę jednej z największych sensacji w historii ruchu olimpijskiego. W 2000 roku w finale turnieju w wadze do 130 kilogramów na olimpiadzie w Sydney pokonał trzykrotnego złotego medalistę olimpijskiego Aleksandra Karielina. Była to pierwsza porażka "Rosyjskiego Niedźwiedzia" od 13 lat, druga w ogóle i jedyna w karierze poniesiona przez niego na arenie międzynarodowej.

Później Amerykanin miał już jednak mniej szczęścia.

W 2002 roku stracił palec u prawej nogi w wyniku odmrożeń, gdy po wypadku na skuterze snieżnym spędził noc na mrozie.

W 2007 roku był pasażerem małego samolotu, który spadł do jeziora Powell. Mimo skrajnie niskiej temperatury wody po godzinie udało mu się dopłynąć do brzegu, gdzie przemoczony spędził noc aż do przybycia ekipy ratunkowej.

Przez lata nabawił się olbrzymiej nadwagi. W 2011 roku wziął udział w reality show "The Biggest Looser", w trakcie programu udało mu się zrzucić blisko 100 kilogramów, ale nie zrealizował swojego głównego celu i odpadł w kwalifikacjach olimpijskich.

Olbrzymi dług Gardner zgromadził w wyniku nieudanych operacji biznesowych.

Opracowanie: ML

Dowiedz się więcej na temat: Rulon Gardner | Aleksander Karelin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje