Reklama

Reklama

Ukraiński mistrz sportów walki zginął podczas walki z rosyjskim okupantem

Zaledwie 25-letni kickbokser Nazar Makarenko stracił życie w wojnie prowadzonej przez Rosję na terenie Ukrainy. Utytułowany sportowiec pozostawił żonę i osierocił dziecko.

Informacje o śmierci Makarenki podało ukraińskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu na swoich mediach społecznościowych. "W wojnie z rosyjskim najeźdźcą zginął mistrz Ukrainy w kickboxingu, trener i kandydat na mistrza sportu, Nazar Makarenko".

Nazar Makarenko to były mistrz Ukrainy

Makarenko przed wybuchem wojny nie pracował w wojsku, ale wraz z początkiem konfliktu wywołanego przez Rosję wstąpił do obrony terytorialnej wspólnie z ojcem. Próbował łączyć obronę ojczyzny z pracą instruktora sztuk walki.

"Walczył na całego, był obrońcą Ukrainy i otrzymał śmiertelną ranę. Rodzinie składamy kondolencje i łączymy się w bólu" - dodało ministerstwo, uzupełniając że w sportowym dorobku Makarenki było między innymi mistrzostwo Ukrainy. 

Reklama

Czytaj także: Wielka Brytania w żałobie. Zmarła legenda brytyjskiego sportu

W wyniku bestialskich działań agresora na terenie Ukrainy śmierć poniosły już tysiące ofiar. Kilka dni temu władze poinformowały o stracie kolejnego zasłużonego reprezentanta kraju, Oleksieja Janina. Mężczyzna miał na swoim koncie m.in. tytuł mistrza świata w boksie tajskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL