Reklama

Reklama

Ukraina odmówiła ekstradycji mistrza olimpijskiego Petera Seisenbachera

Ukraina odrzuciła wniosek Austrii o ekstradycję dwukrotnego mistrza olimpijskiego w judo Petera Seisenbachera, oskarżonego o molestowanie seksualne dzieci. 57-letni były sportowiec musi jednak opuścić ten kraj do 12 października.

Seisenbacher, który w grudniu ubiegłego roku nie stawił się na swoim procesie w Wiedniu, był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Zatrzymano go 1 sierpnia w stolicy Ukrainy.

Reklama

- Ambasada austriacka w Kijowie poinformowała nas, że wydano negatywną decyzję w sprawie ekstradycji, ale pan Seisenbacher musi opuścić kraj do 12 października - oświadczyła Britta Tichy-Martin, rzeczniczka austriackiego ministra sprawiedliwości.

Były judoka jest oskarżony o to, że na przełomie XX i XXI wieku molestował seksualnie dwie dziewczynki. Pracował wtedy jako trener w Wiedniu. Według prokuratury jedna z ofiar, mająca wówczas 11 lat, była wykorzystywana seksualnie przez trzy lata.

Seisenbacher był pierwszym judoką, który zdobył złote medale olimpijskie na dwóch kolejnych igrzyskach. Na najwyższym stopniu podium stanął w Los Angeles (1984) i Seulu (1988). Do dziś jest najbardziej utytułowanym Austriakiem w sportach letnich.

Dowiedz się więcej na temat: Peter Seisenbacher

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje