Reklama

Reklama

Udany powrót Agnieszki Wieszczek-Kordus

Udanie powróciła do rywalizacji zapaśniczka klubu Grunwald Poznań Agnieszka Wieszczek-Kordus. Brązowa medalistka olimpijska z Pekinu (2008), po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją więzadeł, zdobyła w Solcu Kujawskim złoty medal 22. mistrzostw Polski.

W finałowej walce w kategorii 69 kg pokonała przed czasem Darię Osocką (Agros Żary). W pozostałych wagach triumfowały faworytki, m.in. Iwona Matkowska (Grunwald Poznań, 48 kg), Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm, 53 kg), Roksana Zasina (ZTA Zgierz, 55 kg), Monika Michalik (WKS Grunwald, 63 kg).

Reklama

W turnieju dominowały zawodniczki Cementu Gryfu Chełm, plasując się, tak jak rok temu, na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubów. Z dorobkiem 326 pkt wyprzedziły WKS Grunwald Poznań - 143 i Slavię Ruda Śląska - 114. W Solcu Kujawskim rywalizowało 56 zapaśniczek z 24 klubów.

Wyniki 22. mistrzostw Polski kobiet w zapasach:

48 kg

1. Iwona Matkowska (Grunwald Poznań)

2. Monika Kędrak (Cement Gryf Chełm)

3. Aleksandra Michałek (CSiR Dąbrowa Górnicza)

 . Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa)

53 kg

1. Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm)

2. Paula Kozłow (Unia Racibórz)

3. Sara Jezierzańska (Dąb Brzeźnica)

 . Sylwia Szulc (Olimpijczyk Radom)

55 kg

1. Roksana Zasina (ZTA Zgierz)

2. Karolina Krawczyk (Cement Gryf Chełm)

3. Daria Szymeczko (Slavia Ruda Śląska)

 . Natalia Kubaty (Slavia)

58 kg

1. Anna Zwirydowska (ZTA Zgierz)

2. Karolina Wieczerza (Cement Gryf Chełm)

3. Ilona Sobczyńska (Cement Gryf Chełm)

3. Katarzyna Michalak (AZS AWF Warszawa)

60 kg

1. Katarzyna Mądrowska (Feniks Stargard Szczeciński)

2. Beata Federowicz (Cement Gryf Chełm)

3. Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza)

 . Marzena Horoszko (Piast Wola)

63 kg

1. Monika Michalik (WKS Grunwald Poznań)

2. Agnieszka Król (Unia Racibórz)

3. Sandra Kaźmierowska (Tęcza Środa Wielkopolska)

 . Izabela Strzałka (Slavia Ruda Śląska)

69 kg

1. Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań)

2. Daria Osocka (Agros Żary)

3. Agata Tatar (Dąb Brzeźnica)

 . Paulina Kontna (KS Koronowo)

75 kg

1. Weronika Maleszka (Cement Gryf Chełm)

2. Laura Robocińska (Zagłębie Wałbrzych)

3. Anna Urbanowicz (Cement Gryf Chełm)

 . Patrycja Howis (AZS AWF Warszawa)

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama