Reklama

Reklama

Trener kadry zapaśniczek: Turniej w Klippan pierwszym poważnym sprawdzianem

Turniej w szwedzki Klippan, który odbędzie się w najbliższy weekend, będzie pierwszym poważnym tegorocznym sprawdzianem kadry zapaśniczek. "To ważny test przed kwietniowymi mistrzostwami Europy w Bukareszcie" - powiedział trener kadry Piotr Krajewski.

Będzie to już 26. edycja Klippan Lady Open, który corocznie rozpoczyna międzynarodową rywalizację kobiet w tej dyscyplinie. 

Zawody w Szwecji zostały poprzedzone dwoma zgrupowaniami szkoleniowymi.

"Pierwsze, w Szczyrku, w dniach 15-26 stycznia, ukierunkowane było na podniesienie poziomu cech motorycznych, głównie siły, a drugie, w podkijowskiej Koncza-Zaspie na przełomie stycznia i lutego, miało charakter specjalistyczny" - poinformował Krajewski.

Jak dodał, na Ukrainie dużo było treningów na macie. "Przerabialiśmy technikę i doskonaliliśmy ją poprzez walkę na macie" - doprecyzował.

Reklama

Szkoleniowiec uzupełnił, że po turnieju w Szwecji zawodniczki powrócą na Ukrainę w szerszym, 28-osobowym składzie. Przebywać tam będzie bowiem dodatkowo kadra młodzieżowa i juniorek. Po tym zgrupowaniu seniorki wyjadą na zawody do bułgarskiego Ruse (27 lutego - 3 marca), natomiast "młodzieżówka" uda się na ME w tej kategorii do Serbii.

"Po dwóch międzynarodowych sprawdzianach ogłoszę skład reprezentacji na mistrzostwa kontynentu w Bukareszcie" - podsumował Krajewski.

Skład na turniej w Klippan:

50 kg: Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa), Iwona Matkowska (Grunwald Poznań)

53 kg: Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm)

57 kg: Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza), Roksana Zasina (ZTA Zgierz)

62 kg: Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard)

68 kg: Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald)

76 kg: Daria Osocka (Agros Żary).

Andrzej Basiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy