Reklama

Reklama

Steeve Guenot zawieszony na 12 miesięcy

Mistrz olimpijski z Pekinu w zapasach, 29-letni Francuz Steeve Guenot (kat. 66 kg), został zawieszony na 12 miesięcy przez tamtejszą federację antydopingową za unikanie badań.

W uzasadnieniu napisano, że Guenot nie zawsze podawał miejsce swego pobytu poza zawodami, a kiedy dwukrotnie zamierzano przeprowadzić badania - po uzyskaniu niezbędnych informacji - w jego domu, okazywało się, iż go nie ma; chodziło o godz. między 6 a 7 rano. Miało to miejsce pomiędzy lutym i lipcem tego roku.

Francuska federacja podkreśliła także, że od sześciu lat, czyli zdobycia mistrzostwa olimpijskiego w Pekinie (w 2012 roku zdobył brąz na igrzyskach w Londynie), nigdy nie przyłapano Guenota na stosowaniu niedozwolonych środków.

Reklama

Kara dyskwalifikacji nałożona na zapaśnika biegnie do końca lipca 2015 roku. Zawodnik walczący w stylu klasycznym poinformował, że nie będzie składał apelacji, co oznacza, że nie wystąpi w czerwcu w pierwszej edycji Igrzysk Europejskich w Baku.

Obecnie Guenot przechodzi rehabilitację po operacji prawego biodra. Ma nadzieję, że wystąpi we wrześniowych mistrzostwach świata w Las Vegas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL