Reklama

Reklama

Skandal dopingowy. Znany mistrz olimpijski zawieszony

Rosjanin Biljał Machow zawieszony za doping. To kolejny medalista olimpijski z Londynu w zapasach, który splamił się tym procederem. Wcześniej wpadło dwóch innych medalistów z 2012 roku, dlatego Machowowi przyznano złoto, którym jednak długo się nie nacieszył.

34-letni Machow uznany został zwycięzcą rywalizacji w kategorii 120 kg w stylu wolnym. Teraz złoty krążek będzie musiał oddać, gdyż zawieszono go na cztery lata za naruszenie przepisów antydopingowych - poinformowała Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA).

Jak dodano w komunikacie, okres kary biegnie od stycznia 2020 roku.

Biljał Machow na dopingu. RUSADA wydała komunikat

Agencja informacyjna TASS podała, że Machow uzyskał pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji. Nie podano jej nazwy. Rzecznik RUSADA powiedział, że zapaśnik nie wyjaśnił, w jaki sposób środek znalazł się w jego organizmie.

Reklama

Trzykrotny mistrz świata (2007, 2009 i 2010) pierwotnie wywalczył brąz w igrzyskach w Londynie, podobnie jak Irańczyk Komeil Ghasemi. Złoto otrzymał po tym, jak w 2019 roku za naruszenie przepisów antydopingowych zdyskwalifikowano Uzbeka Artura Tajmazowa (złoty medalista) i Gruzina Dawita Modzmanaszwilego (srebrny).

giel/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje