Reklama

Reklama

Rafał Szlachta: To największe mistrzostwa w historii

Około 600 zawodników z blisko 40 krajów Starego Kontynentu wystartowało w Mistrzostwach Europy Muaythai, które od wtorku odbywają się w Krakowie. Najlepsi z najlepszych w niedzielny wieczór powalczą o złote medale w Kraków Arenie.

- To duże wyzwanie organizacyjne i największe mistrzostwa Europy w historii. Nigdy dotąd gala finałowa nie odbyła się w tak wielkiej hali, mogącej pomieścić kilkanaście tysięcy widzów. To dla nas wielkie wyzwanie i wielkie wyróżnienie - mówi prezes Polskiego Związku Muaythai Rafał Szlachta.

W niedzielę w Kraków Arenie odbędą się walki finałowe. Czy "Biało-czerwoni" mogą pokrzyżować plany faworytom i powalczyć o złote medale ME? - Chciałoby się, żeby w niedzielnych finałach było jak najwięcej Polaków, ale zdajemy sobie sprawę, że poziom jest bardzo wyrównany, zwłaszcza na takich imprezach, kiedy rywalizują ze sobą najlepsi - podkreśla prezes Szlachta.

Reklama

W walce wieczoru Rafał Simonides, trener reprezentacji Polski, stoczy swój pożegnalny pojedynek. Będzie to starcie nietypowe. Po raz pierwszy w naszym kraju będziemy obserwować walkę na pradawnych zasadach Muay Boran. - To ze strony Rafała ukłon w stronę tradycji muaythai, a także tego, jak przez lata sport ten rozwinął się w Polsce - dodaje sternik Polskiego Związku Muaythai.

Mistrzostwom towarzyszy kampania Muaythai Przeciw Narkotykom. - Działamy profilaktycznie. Zachęcamy dzieciaki do treningów w sekcjach muaythai w całej Polsce. Chcemy dać im zajęcie, trenera, pozwolić stworzyć swój team. Temu służy też akcja Sport to twój gang. Tworzymy gangi sportowe, pozytywne. Dzieci i młodzież chcą być w grupie, dajmy im szansę być w dobrej grupie - wyjaśnia Rafał Szlachta.

Organizatorzy mistrzostw współpracują także z Fundacją Piękne Anioły. Podczas niedzielnej gali finałowej przed wejściem do Kraków Areny ustawione będą specjalne kosze, do których będą zbierane kosmetyki do pielęgnacji najmłodszych.

- Chcielibyśmy, żeby każdy fan przyniósł ze sobą drobny upominek do higieny dla dzieci. Czy to szampon, płyn do kąpieli czy szczoteczkę do zębów. To niewielkie obciążenie, a można pomóc dzieciom, które tego nie mają. Pokażmy, że krakowianie potrafią pomagać - apeluje prezes Szlachta.

Rozmawiał: Dariusz Jaroń

***

Gala finałowa Mistrzostw Europy Muaythai odbędzie się w niedzielę 28 września w Kraków Arenie (start 18.00).

Bilety - już od 10 zł - można nabywać na stronie ticketpro.pl oraz w restauracji tajskiej Samui w Krakowie (ul. Wiślna 10, konieczny wcześniejszy kontakt - 662 099 661). Dostępne są także miejsca i stoliki VIP (blisko ringu, z cateringiem).

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Szlachta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje