Reklama

Reklama

PŚ w judo: Piotr Kuczera i Maciej Sarnacki wygrali w Katowicach

​Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) wygrał w Katowicach zawody Pucharu Świata w wadze 90 kg. Z kolei Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) zwyciężył w wadze +100 kg.

Dwa tygodnie wcześniej Kuczera wygrał turniej PŚ w Rzymie.

Reklama

W rywalizacji w grupie Kuczera wygrał trzy walki: z Aatu Laamanenem z Finladii, Klenem Kristoferem Kaljulaidem z Estonii i z reprezentantem Kazachstanu Aibolem Aitbekiem. W półfinale okazał się lepszy od Tomasza Szczepanika, a w finale pokonał Petera Żilkę.

Szczepanik w repasażu o trzecie miejsce przegrał z Czechem Davidem Klemmertem. Wcześniej w walkach eliminacyjnych wyższość Polaka uznać musieli Lazar Ciupić z Czarnogóry, Szwajcar Tobias Meier i Kazach Sunggat Zakarijajew.

- Żadna walka nie jest łatwa, ale wydaje mi się, że finał był kontrolowany. Słuchałem podpowiedzi trenera. Pierwsze walki wyglądały trochę źle, muszę się nad tym zastanowić. Bardzo się cieszę, fajnie jest wygrać u siebie. To był bardzo udany weekend dla naszego klubu - powiedział Kuczera. W sobotę jego klubowa koleżanka Anna Borowska wygrała zawody PŚ w Pradze (57 kg).

- Piotr wywiązał się z roli faworyta. Presja była. To młody zawodnik. Wie, że wszyscy na niego liczą. Udźwignął to. A w finale to już była profesura. Kiedy miał przyspieszyć - przyspieszał. Pozwolił sobie na to, na co mógł sobie pozwolić. Celem nie są mistrzostwa Europy, tylko mistrzostwa świata, których medal daje spokój przygotowań w kolejnych latach - ocenił klubowy trener zwycięzcy Artur Kejza.

W kategorii powyżej 100 kg Sarnacki w finale wygrał z Brazylijczykiem Ruanem Isquierdo.

W rywalizacji w grupie Sarnacki pokonał Serhija Zwieriewa z Ukrainy oraz Hiszpana Davida Fernandeza. W półfinale wygrał z Danielem Allerstorferem z Austrii.

- Brazylijczyk to bardzo silny fizycznie, duży przeciwnik. Wykazałem się cierpliwością, poczekałem na odpowiedni moment i skończyłem walkę. Katowice to piękne miasto, fajna była sala, świetni kibice. Wiadomo, że teraz będą oczekiwania przed mistrzostwami Europy. Mam nadzieję, że przywiozę z nich medal" - dodał Sarnacki.

W kat. 81 kg triumfował Belg Matthias Casse, w kat. do 100 kg Aaron Fara z Austrii.

Dzień wcześniej trzecie miejsce w kat. 66 kg zajęli Aleksander Beta i Paweł Wawrzyczek. Turniej PŚ w Katowicach był ostatnim w cyklu kwalifikacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w Warszawie w dniach 20-23 kwietnia 2017 r.

Wyniki drugiego dnia:

81 kg

1. Matthias Casse (Belgia)

2. Etienne Briand (Kanada)

3. Pedro Castro (Kolumbia)

3. Sami Chouchi (Belgia)

Na fazie grupowej rywalizację zakończyli Bartosz Ponichtera, Marcin Partyka, Jakub Kubieniec, Radosław Koszczyński, Damian Stępień, Karol Kurzej, Łukasz Błach, Wojciech Punda i Piotr Nowak

90 kg

1. Piotr Kuczera (Polska)

2. Peter Zilka (Słowacja)

3. Ciril Grossklaus (Szwajcaria)

3. Dawid Klammert (Czechy)

Tomasz Szczepaniak po półfinałowej porażce z Kuczerą uległ w repesażu Czechowi Klammertowi i zajął piąte miejsce.

Pozostali Polacy Maciej Tworzydło, Sebastian Ołdak, Patryk Ciechomski, Arkadiusz Szyszkowski, Tomasz Drzewiecki i Mikołaj Trześniewski nie wyszli ze swoich grup.

100 kg

1. Aaron Fara (Austria)

2. Maksym Rakow (Kazachstan)

3. Karolis Bauza (Litwa)

3. Mikita Swiryd (Białoruś)

...

7. Jakub Wójcik (Polska, Śląsk Wrocław)

W walkach grupowych wystąpili Kacper Szczurowski, Igor Dzierżanowski, Mariusz Krueger, Daniel Moskal, Kamil Niedziela, Leszek Marek, Paweł Mróz, Dominik Majowski, Patryk Broniec.

+100 kg

1. Maciej Sarnacki (Polska)

2. Ruan Isquierdo (Brazylia)

3. Marius Paskevicius (Litwa)

3. Uladzislau Ciarpicki (Białoruś).

W grupach walczyli Tomasz Tałach, Kamil Grabowski, Tomasz Domański i Damian Nasiadko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje