PŚ w judo: piąte miejsce Zagrodnika w Pradze

Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) zajął piąte miejsce w wadze 66 kg w zawodach Pucharu Świata w judo w Pradze. W walce o brązowy medal przegrał przez ippon z Belgiem Jesperem Lefevere. Triumfował Włoch Elio Verde.

26-letni Zagrodnik w eliminacjach wygrał z Węgrem Martinem Vegvarim (yuko), Kazachem Iljasem Izmagiłowem (ippon) i Słoweńcem Adrianem Gombocem (na kary). W półfinale uległ (ippon) Białorusinowi Dzmitrijowi Szerszanowi, a później nie sprostał Lefevere.

Poza Verde, w sobotę triumfowali Kazach Aibek Imaszew (60 kg) i Niemiec Soshin Katsumi (73 kg).

W niedzielę w czeskiej stolicy rywalizować będą m.in. wicemistrz Europy juniorów Tomasz Szczepaniak (81 kg) i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów Patryk Ciechomski (90 kg).