Reklama

Reklama

PP w zapasach. Piotr Krajewski: Jestem zadowolony z formy zawodniczek

​- Jestem zadowolony z formy zaprezentowanej przez uczestniczki turnieju Pucharu Polski w Poznaniu, w którym startowało 80 zapaśniczek - powiedział trener kadry narodowej Piotr Krajewski.

- Zostajemy jeszcze tydzień w stolicy Wielkopolski, gdzie będziemy trenować na matach KS Sobieski. 25-28 lutego wystartujemy w zawodach międzynarodowych w Kijowie. Potem do 10 marca szlifować będziemy formę w Szczyrku przed czekającym zawodniczki europejskim turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio w Budapeszcie - dodał szkoleniowiec.

Reklama

Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowała Andżelika Łysak (Cement Gryf Chełm) wygrywając rywalizację w wadze 57 kg. We wszystkich walkach, pochodząca z Ukrainy zawodniczka uzyskała znaczną przewagą na rywalkami. Posiada Kartę Polaka i w lutym uzyska prawo stałego pobytu w Polsce, co w przypadku zakończonych już rozmów między zainteresowanymi federacjami daje prawo startu w barwach Polski i będzie wzmocnieniem reprezentacji.

Fantastycznym finiszem popisała się brązowa medalistka olimpijska z Pekinu Agnieszka Wieszczek-Kordus (WZS/WKS Grunwald Poznań). Jeszcze na 1,5 minuty przez końcową syreną pojedynku finałowego przegrywała 1:4 z Natalia Strzałką (ZKS Slavia Ruda Śląska). Akcja zakończona rzutem dała jej zwycięstwo 5:4.

Triumfatorki zawodów Pucharu Polski w Poznaniu:

kategoria 50 kg - Iwona Matkowska (Grunwald Poznań)

53 kg - Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm)

55 kg - Paula Kozłow (MKZ Unia Racibórz)

57 kg - Andżelika Łysak (Cement Gryf Chełm) 

59 kg - Karolina Gackowska (ULKS Gryf Chełm)

62 kg - Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta) 

65 kg - Małgorzata Małek (Cement Gryf Chełm)

68 kg - Agnieszka Wieszczek-Kordus (WZS/WKS Grunwald Poznań)

72 kg - Patrycja Słomska (ZKS Slavia Ruda Śląska)

76 kg - Patrycja Sperka (MKZ Unia Racibórz)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje