Reklama

Reklama

Poland Open w zapasach bez Moniki Michalik

Z powodów zdrowotnych w turnieju Poland Open w zapasach w przyszły weekend w Warszawie nie wystąpi brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro Monika Michalik, która będzie pauzowała przez pół roku - poinformował trener kadry Piotr Krajewski.

- W Warszawie pojawią się reprezentantki najmocniejszych krajów w tej dyscyplinie. To będzie najpoważniejszy turniej dla kobiet przed październikowymi mistrzostwami świata w Budapeszcie. Niestety, w naszej ekipie zabraknie operowanej Moniki Michalik - powiedział Krajewski.

- Rywalizację w stolicy traktujemy jako niezwykle wymagający, wszechstronny sprawdzian umiejętności pań w silnej konkurencji przed węgierskim czempionatem. Brak Moniki to poważne osłabienie naszej reprezentacji, ale jej zdrowie i późniejsza kariera są czynnikami ważniejszymi - dodał.

Jak zauważył, zbliżający się turniej będzie jednym z ostatnich etapów selekcji reprezentantek na mistrzostwa świata seniorek, ale także na mistrzostwa U-23, które odbędą się w drugiej dekadzie listopada w Rumunii.

Reklama

Jeśli chodzi o Michalik, zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie oraz usprawniający uszkodzoną łąkotkę boczną zawodniczki WKS Grunwald Poznań zaplanowano w Warszawie na najbliższą środę.

- Od dłuższego czasu kolano dawało mi się we znaki i domagało się działań naprawczych. Zdecydowałam się na nie na ostatnim obozie kadry - poinformowała najbardziej utytułowana i doświadczona polska zapaśniczka.

- Chodzi o jedną z typowych kontuzji w sportach walki. Przewiduję około półroczny okres rehabilitacji po zabiegu, a więc powrót Moniki na matę możliwy byłby dopiero wczesną wiosną przyszłego roku - dodał szkoleniowiec.

W sierpniu kadrowiczki ćwiczyły się na 13-dniowym zgrupowaniu we Władysławowie.

- Główny nacisk położyłem na przygotowanie siłowe, uzupełnione treningami technicznymi na macie. Trenowało łącznie około 40 zawodniczek, w większości Polki (kadra seniorek, młodzieżowa i juniorek - PAP) oraz dwie Czeszki, dwie Ukrainki, Rosjanka i Francuzka. Poland Open poprzedzą przygotowania w klubach - wyjaśnił Krajewski.

Po warszawskim turnieju zaplanowano kolejny camp w Spale. Trwał będzie od 10 do 15 września.

- Będzie miał charakter specjalistyczny. Przewiduję wiele pojedynków na macie, głównie w formie walk zadaniowych, szkolnych i sparingowych. Kilka dni po zgrupowaniu w Spale wystąpimy na zawodach w Rumunii, które odbędą się w dniach od 20 do 24 września - sprecyzował trener kadry.

Skład polskiej reprezentacji na turniej Poland Open:

Anna Łukasiak (50 kg, AZS AWF Warszawa), Iwona Matkowska (50 kg, Grunwald Poznań), Agata Walerzak (50 kg, Unia Racibórz), Katarzyna Krawczyk (53 kg, Cement Gryf Chełm), Katarzyna Kamińska (53 kg, Cement), Roksana Zasina (55 kg, ZTA Zgierz), Natalia Kubaty (62 kg, Slavia Ruda Śląska), Agnieszka Wieszczek-Kordus (72 kg, Grunwald Poznań), Patrycja Sperka (72 kg, Unia), Anna Urbanowicz (72 kg, Cement), Daria Osocka (76 kg, Agros Żary).

W turnieju nie wystąpią: Weronika Sikora (50 kg, Grunwald Poznań), Katarzyna Michalak (55 kg, AZS AWF Warszawa), Jowita Wrzesień (57 kg, CSiR Dąbrowa Górnicza), Katarzyna Mądrowska (59 kg, LKS Feniks Stargard), Natalia Strzałka (68 kg, Slavia Ruda Śląska), które reprezentować będą Polskę w akademickich MŚ w Goiana w Brazylii.

Andrzej Basiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje