Reklama

Reklama

Paweł Biszczak powalczy o pas mistrza świata WKN

Kickbokser z Legnicy już na początku kwietnia stanie przed życiową szansą. Paweł Biszczak zmierzy się na gali w Moskwie z Dimitrym Valentem. Stawką pojedynku będzie pas mistrza świata organizacji WKN na zasadach K-1.

Dimitry Valent to zawodnik ścisłej światowej czołówki kategorii wagowej do 75 kg. Na zawodowym ringu stoczył 29 walk z których wygrał 24. Ostatnią porażkę poniósł w kwietniu 2013 na gali C3: King of Fighter.

Przegrał wtedy przez niejednogłośną decyzję z innym słynnym zawodnikiem, niepokonanym Kanadyjczykiem Simonem Marcusem.

Biszczak to wielokrotny mistrz Polaki w kickboxingu. Do jego największych sukcesów należą m.in. zdobycie tytułu mistrza Europy w karate Kyokushin, brązowy medal na rozegranych w zeszłym roku w Sao Paulo mistrzostwach świata w kickboxingu oraz tytuł zawodowego mistrz Europy WKN.

Walka o pas mistrza świata WKN nie będzie pierwszym starciem tych zawodników. Po raz pierwszy spotkali się w ringu 6 kwietnia 2013 roku w finale prestiżowego turnieju Grand Prix Russia Open.

Reklama

Wtedy po trzech wyrównanych rundach sędziowie orzekli zwycięstwo Białorusina. Czy Polak wykorzysta szansę na zdobycie prestiżowego tytułu i zrewanżowanie się Białorusinowi? Przekonamy się już wkrótce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne