Reklama

Reklama

MŚ w zapasach. Nieudany początek startu Polaków stylu klasycznym

Reprezentanci Polski nie popisali się w przedpołudniowej serii zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym w Budapeszcie. Trójka zawodników stoczyła cztery pojedynki i zaliczyła tylko jedno zwycięstwo.

Reprezentanci Polski nie popisali się w przedpołudniowej serii zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym w Budapeszcie. Trójka zawodników stoczyła cztery pojedynki i zaliczyła tylko jedno zwycięstwo.

Poza burtą turnieju znalazł się ubiegłoroczny złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23 Roman Pacurkowski (AZS AWF Warszawa) startujący w kategorii 72 kg. Polak przegrał przez przewagę techniczną 0:9 po dwóch minutach walki z Aleksandrem Maksimovicem. Pierwszy punkt Serb zdobył za pasywność rywala, potem wykonał cztery wózki.

W zawodach pozostali Michał Tracz (Śląsk Wrocław) występujący w kategorii 63 kg oraz Edgar Babajan (Sobieski Poznań) w 82 kg.

Tracz rozpoczął turniej pokonując 7:3 reprezentanta Indii Gaurava Sharmę, ale w drugiej walce przegrał z Hassanem Mohammedem 1:5. Egipcjanin idzie dalej w zawodach stwarzając zawodnikowi z Wrocławia szansę rywalizacji w repesażach.

Reklama

Podobną sytuację jak Tracz ma Babajan, który przegrał na łopatki w 2.35 pierwszej rundy z Saiedem Advdalisem (Iran). Babajan  pierwszy punkt zdobył po ucieczce rywala za matę, a dwa kolejne przyniosły mu podcinka i sprowadzenie do parteru. Chwila nieuwagi Polaka przyniosła Advdalisowi punkt, a w chwilę potem rzut za cztery pkt dał mu wygraną na łopatki.

Awans Irańczyka w dalszej części turnieju pozwoli Babajanowi stoczyć walki w repesażach.

Wieczorem pojedynek o brązowy medal w wadze 53 kg stoczy Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm). Rywalką 28-letniej Polki będzie młodsza od niej o sześć lat mistrzyni Azji z 2016 roku i piąta zawodniczka czempionatu globu z 2015 roku Chinka Qianyu Pang.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama