Reklama

Reklama

MŚ w judo: Złote medale Kondo i Ganbata w Czelabińsku

Japonka Ami Kondo (48 kg) i Boldbaatar Ganbat z Mongolii (60 kg) triumfowali w pierwszym dniu mistrzostw świata w judo w Czelabińsku. Tytułów nie obronili ich rodacy Urantsetseg Munkhbat (Mongolia) i Naohisa Takato (Japonia).

W walkach finałowych Kondo pokonała karami shido brązową medalistkę igrzysk w Pekinie Argentynkę Paulę Pareto, a Ganbat w ten sam sposób wygrał z mistrzem Europy Rosjaninem Biesłanem Mudranowem.

Zawiedli z pewnością faworyci, na czele z rozstawionymi z numerami pierwszymi Munchbat i Takato. Zawodniczka z Mongolii odpadła już w eliminacjach, zaś Takato, niezwyciężony na zagranicznych matach od 2,5 roku, uległ w półfinale Mudranowowi.

W poniedziałek startowało dwoje reprezentantów Polski - Ewa Konieczny (48 kg) i Łukasz Kiełbasiński (60 kg). Oboje wygrali tylko po jednej walce, a porażka w drugim pojedynkach oznaczała wyeliminowanie z rosyjskiego turnieju. Konieczny zakończyła rywalizację w 1/8 finału (w pierwszej rundzie miała wolny los), a Kiełbasiński - w 1/16.

Reklama

We wtorek na tatami w Czelabińsku wystąpi Paweł Zagrodnik (kat. 66 kg). Jego pierwszym rywalem będzie Chui Chun Sing z Hongkongu, a w kolejnej walce może spotkać się z Belgiem Jesperem Lefevere, trenowanym przez Roberta Krawczyka.

Medaliści 1. dnia MŚ w judo:

kobiety - 48 kg:

1. Ami Kondo (Japonia)

2. Paula Pareto (Argentyna)

3. Amandine Buchard (Francja) i Maria Celia Laborde (Kuba)

...

Ewa Konieczny (Polska) odpadła w 1/8 finału

mężczyźni - 60 kg:

1. Boldbaatar Ganbat (Mongolia)

2. Biesłan Mudranow (Rosja)

3. Naohisa Takato (Japonia) i Amiran Papinaszwili (Gruzja)

...

Łukasz Kiełbasiński (Polska) odpadł w 1/16 finału

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje