Reklama

Reklama

MŚ w judo. Złote medale dla Sherazadishvilego i Matic

Chorwatka Barbara Matic (70 kg) oraz Hiszpan Nikoloz Sherazadishvili (90 kg) zdobyli w Budapeszcie tytuły mistrzów świata w judo. Ze złotym medalistą w 1/8 finału przegrał Piotr Kuczera. Drugi z Polaków Sebastian Ołdak został zdyskwalifikowany w starciu z Kirgizem Erlanem Szerowem.

Urodzony w Gruzji Sherazadishvili to lider rankingu światowego. W czwartek zdobył swój drugi złoty medal w mistrzostwach globu. Wcześniej triumfował w 2018 roku.

Kuczera, brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku, wygrał przez ippon z Eyale Le Beau (DR Konga) i Mattiasem Kuusikiem (Estonia). O awans do ćwierćfinału przegrał ze Sherazadishvilim.

Drugi z Polaków w wadze 90 kg Ołdak otrzymał trzy kary shido, co wiązało się z dyskwalifikacją w pojedynku z Kirgizem Erlanem Szerowem.

Z kolei Matic odniosła w czwartek swój największy sukces w karierze. Dotychczas w dorobku miała cztery brązowe medale ME. W finale pokonała Japonkę Yoko Ono.

Reklama

W piątek w stolicy Węgier wystąpi mistrzyni kontynentu Beata Pacut (78 kg), a w sobotę Paula Kułaga (+78 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).

Mistrzostwa świata są ostatnim turniejem zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich.

Medaliści mistrzostw świata w judo:

kobiety, 70 kg

1. Barbara Matic (Chorwacja)

2. Yoko Ono (Japonia)

3. Miriam Butkereit (Niemcy)

   Michaela Polleres (Austria)

mężczyźni, 90 kg

1. Nikoloz Sherazadishvili (Hiszpania)

2. Dawłat Bobonow (Uzbekistan)

3. Marcus Nyman (Szwecja)

   Krisztian Toth (Węgry) 

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje