MŚ w judo: Podolak odpadła w 1/8 finału

Arleta Podolak (57 kg) przegrała przez dyskwalifikację z Francuzką Automne Pavią w 1/8 finału mistrzostw świata w judo w Czelabińsku. W eliminacjach z turniejem pożegnał się Damian Szwarnowiecki (73 kg).

Podolak była sprawienia sporej niespodzianki, bowiem prowadziła na waza-ari z dwukrotną mistrzynią Europy (2013, 2014). Pavia miała tylko niżej punktowane yuko, ale niestety Polka otrzymywała jedną karę shido za drugą, a po czwartej została zdyskwalifikowana.

Reklama

Wcześniej 20-letnia Podolak, mistrzyni świata juniorek, wygrała z dwukrotną brązową medalistką ME Rosjanką Iriną Zabłudiną (na kary) oraz Szwajcarką Emile Amaron (waza-ari).

W środę startował też Szwarnowiecki, ale w pierwszej walce uległ (dźwignia) broniącemu tytułu Japończykowi Shoheiowi Ono.

Ostatecznie Japończycy Nae Udaka (57 kg) i Riki Nakaya (73 kg) triumfowali w środowej rywalizacji. Po trzech dniach zawodów reprezentanci tego kraju mają w dorobku już cztery złote medale.

W walkach finałowych Udaka pokonała w dogrywce Portugalkę Telmę Monteiro, która po raz czwarty walczyła o złoto, ale do tej pory nie stanęła na najwyższym stopniu podium MŚ, zaś Nakaya zwyciężył przed czasem Hong Kuk Hyona z Korei Płn.

Dla Nakai to drugi triumf w karierze w tej imprezie, poprzednio w 2011 roku w Paryżu.

Środowa rywalizacja przebiegała pod znakiem niespodzianek, w eliminacjach odpadli m.in. broniący tytułu Japończyk Shohei Ono oraz finalistki igrzysk w Londynie - jego rodaczka Kaori Matsumoto i Rumunka Corina Caprioriu.

W kolejnym dniu na tatami zaprezentuje się dwoje "Biało-czerwonych": Agata Ozdoba (63 kg), trzecia zawodniczka kwietniowych ME w Montpellier oraz Łukasz Błach (81 kg).

Medaliści 3. dnia MŚ w judo:

kobiety - 57 kg:

1. Nae Udaka (Japonia)

2. Telma Monteiro (Portugalia)

3. Sanne Verhagen (Holandia) i Automne Pavia (Francja)

...

Arleta Podolak (Polska) odpadła w 1/8 finału

mężczyźni - 73 kg:

1. Riki Nakaya (Japonia)

2. Hong Kuk Hyon (Korea Płn.)

3. Victor Scvortov (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Musa Moguszkow (Rosja)

...

Damian Szwarnowiecki (Polska) odpadł w eliminacjach

Dowiedz się więcej na temat: Arleta Podolak | Damian Szwarnowiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje