Reklama

Reklama

MŚ w judo. Ostatnim sprawdzianem Polaków turniej Grand Prix w Zagrzebiu

W kilkunastoosobowym składzie wystąpią polscy judocy w zawodach Grand Prix w Zagrzebiu (26-28 lipca), zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich. To ostatni sprawdzian przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Tokio. Za rok japońska stolica będzie gospodarzem igrzysk.

W Chorwacji wystąpią m.in. 52 kg Agata Perenc i Karolina Pieńkowska, 57 kg Anna Borowska i Julia Kowalczyk, 63 kg Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach, 70 kg Daria Pogorzelec, 78 kg Beata Pacut oraz 81 kg Damian Szwarnowiecki i 90 kg Piotr Kuczera.

"Turniej Grand Prix w Zagrzebiu jest ostatnim sprawdzianem naszej reprezentacji, a wkrótce po nim trener główny reprezentacji Mirosław Błachnio ogłosi skład na mistrzostwa świata" - poinformował prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka.

MŚ w Tokio (25 sierpnia - 1 września) odbędą się zaledwie dwa miesiące po mistrzostwach kontynentu i Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Najlepiej spisały się tam Perenc, Tałach i Pogorzelec, które zajęły piąte miejsca. Na siódmych pozycjach uplasowały się Pieńkowska, Borowska i Ozdoba-Błach oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

Reklama

Część kadrowiczów, ale na podstawie zgłoszeń klubowych, w ten weekend startować będzie w GP Budapeszcie. Do tych zawodów zgłosiło się 625 judoków z 85 krajów. Jeszcze większą frekwencję będzie miał chorwacki turniej - 702 osoby z 93 krajów.

Obecnie "Biało-Czerwoni" przebywają na zgrupowaniu w Giżycku. Niektórzy w ostatnich dniach uczestniczyli w GP w Montrealu, gdzie piąta była Perenc.

giel/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy