Reklama

Reklama

MŚ w judo. Japonia wygrała turniej drużyn mieszanych

Japońscy judocy zdobyli złoty medal w turnieju drużyn mieszanych, kończącym zmagania w mistrzostwach świata w Tokio. To nowa konkurencja w programie przyszłorocznych igrzysk. Srebro wywalczyli Francuzi, a brąz Rosjanie i Brazylijczycy. Polacy nie startowali.

W ćwierćfinale gospodarze zawodów pokonali Koreę Południową, w półfinale wygrali z Brazylią, a w finale okazali się lepsi od Francuzów.

Łącznie Japończycy sięgnęli w MŚ w po pięć złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych krążków.

Z reprezentacji biało-czerwonych w rywalizacji indywidualnej najlepiej spisała się 21-letnia Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik), która zdobyła brązowy medal w wadze 57 kg.

Wyniki turnieju drużyn mieszanych:

 1. Japonia

 2. Francja

 3. Rosja

  . Brazylia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy